Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

2 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
Ilosya
25 березня, 2014 - 12:26
Доброго дня! Підкажіть будь ласка  щодо запису у трудову книжку про прийняття працівника на роботу за контрактом. В одному кадровому журналі надано зразок написання: Прийнятий на посаду керівника за контрактом, в іншому надано розяснення про те, що Інструкцiєю про порядок ведення трудових книжок не передбачено зазначення у трудовiй книжцi iнших умов трудового договору (тривалiсть робочого часу, графiк роботи, умови оплати працi, наявнiсть/вiдсутнiсть повної матерiальної вiдповiдальностi тощо) та умов прийняття на роботу (за строковим трудовим договором, за контрактом, наявнiсть/вiдсутнiсть випробувального термiну тощо). То все ж таки, як правильно записати? Завчасно вдячна!
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
25 березня, 2014 - 14:45
Вносити до трудової книжки відомості про роботу необхідно відповідно до п. 2.14 Інструкції, тобто у графі 3 трудової книжки пишеться: "Прийнятий або призначений до такого-то цеху, відділу, підрозділу, на дільницю, виробництво" із зазначенням його конкретного найменування, а також роботи, професії або посади і присвоєного розряду. Але, керуючись одним з основних загальноправових принципів: «Дозволено все, що прямо не заборонено законом» та ураховуючи особливості працевлаштування, обов’язково слід вносити до трудової книжки записи про прийняття на сезонну роботу, на тимчасову роботу, за контрактом, за конкурсом.