2 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
Ірина Шпак
12 грудня, 2016 - 14:03
Доброго дня!   Чи потрібно вносити запис про преміювання працівників до ювілею, з нагоди одруження та з нагоди професійних свят?  З однієї сторони ці виплати передбачені колективним договором,  а з іншою вони ж не є щомісячними? Можна детальніше роз"яснення? Дякую
Наталія Федорова
Зображення користувача Наталія Федорова.
Головний експерт Єдиної електронної системи "КАДРОВИК-онлайн"
21 грудня, 2016 - 19:30
Відповідно до п. 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників до трудової книжки вносяться:
  • відомості про працівника: прізвище, ім'я та по батькові, дата народження;
  • відомості про роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення;
  • відомості про нагородження і заохочення (про нагородження державними нагородами України та відзнаками України, заохочення за успіхи в роботі та інші заохочення відповідно до чинного законодавства України)
КЗпП України не дає визначення заохочень та не наводить їх переліку. Однак, встановлює дві форми заохочення працівників: за успіхи в роботі (стаття 143 КЗпП) та за особливі трудові заслуги (стаття 146 КЗпП). Отже, питання заохочення віднесені до  сфери локального правового регу- лювання, саме у локальних актах можуть встановлюватися види заходів заохочен- ня. Таким чином, питання мотивації працівників повністю покладене на внутрішні документи підприємства, затверджені всіма працівниками: колективний договір та внутрішній трудовий розпорядок. Слід зазначити, що  Типовими правилами внутрішнього трудового розпорядку, затвердженими Постановою Державного комітету СРСР з  праці та  соціальних питань № 213 від 20 липня 1984 року (пункт 21)  передбачено перелік заходів заохочення, які  можуть використовуватись на  всіх підприємствах. Зокрема, до них віднесені:
  • а) оголошення подяки;
  • б) видача премії;
  • в) нагородження цінним подарунком;
  • г) нагородження почесною грамотою;
  • д) занесення до Книги пошани, на Дошку пошани.
Правилами внутрішнього трудового розпорядку можуть бути передбачені також і інші заохочення. Більше консультацій та статей на цю та іншу тематику можна знайти в системі «КАДРОВИК-онлайн»