Реєструйся

Затверджено Порядок надання держслужбовцям додаткових відпусток


Кабмін затвердив Порядок надання державним службовцям додаткових оплачуваних відпусток, який набере чинності одночасно з новим Законом “Про державну службу”, тобто з 1 січня 2013 року.

Так, маючи стаж державної служби понад п’ять років, можна буде розраховувати на один день додаткової відпустки, який, до речі, належить до щорічних відпусток. Починаючи з шостого року держслужби, ця відпустка збільшується на один календарний день за кожний наступний рік роботи. Тим не менше, більше 15 днів додаткова відпуска тривати не може.

У перший же рік служби на новому місці досвідчений держслужбовець (від 5 років стажу) може отримати таку відпустку тільки через шість місяців безперервної служби, якщо інше не передбачено законодавством.

Додаткова відпустка надається одночасно з щорічною або окремо від неї за домовленістю між держслужбовцем і керівником. Також порядком встановлені випадки, коли додаткова віддпустка може переноситися на інший період або продовжуватися.

Крім того, Порядком врегульовано питання, пов’язані з невикористаною додатковою відпусткою.

Держслужбовці можуть бути відкликані з додаткової відпустки для виконання невідкладних і непередбачених завдань. За бажанням держслужбовця додаткова відпустка або її частина може бути замінена грошовою компенсацією.

Треба зазначити, що зазначена відпустка не надається під час перебування держслужбовця у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а у випадку, коли дитина потребує домашнього догляду, — у відпустці “за свій рахунок” тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше ніж до досягнення дитиною шестирічного віку.