...
Реєструйся

Затверджено Типові правила внутрішнього розпорядку для держслужбовців


Національне агентство України з питань державної служби затвердило Типові правила внутрішнього службового розпорядку, на основі яких на місцях повинні розроблятися окремі правила внутрішнього службового розпорядку органу державної влади.

Правила регулюють загальні положення внутрішнього службового розпорядку для державних службовців, режим роботи, встановлюють основи регулювання службових відносин, умови перебування в органах державної влади і т.д.

Згідно з Типовими правилами в органах державної влади встановлюється, як правило, п’ятиденний робочий день з тривалістю робочого часу по 8 годин 15 хвилин з понеділка по четвер і тривалістю 7 годин в п’ятницю. Тривалість перерви на відпочинок і харчування становить, як правило, 45 хвилин.

Нормальна тривалість робочого часу державного службовця не може перевищувати 40 годин на тиждень. Напередодні святкового та неробочого дня тривалість робочого дня скорочується на годину, як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні. При шестиденному робочому тижні тривалість робочого дня напередодні вихідних не може перевищувати 5 годин.

Типові правила забороняють керівникам органу держвлади (як, утім, й іншим службовцям) відволікати державних службовців від їх безпосередньої роботи, в тому числі з метою скликання зборів, нарад, виконання інших громадських доручень.

Забороняється також в робочий час і після його закінчення святкувати пам’ятні дати та особисті події в приміщенні органів держвлади.

Вихід державного службовця за межі адміністративного будинку органу державної влади в робочий час у службових справах може здійснюватися лише з дозволу його безпосереднього керівника і лише за умови відповідної реєстрації в журналі системи обліку робочого часу.

За рішенням керівника органу державної влади державний службовець може бути відкликаний із щорічної відпустки.

Типові правила наберуть чинності одночасно з новим Законом “Про державну службу” — 1 січня 2013 року.