...
Реєструйся

Жінка на “чоловічий” роботі: нюанси працевлаштування


Згідно з положеннями нового Закону України про зайнятість населення від 05.07.2012 року (ст. 11) забороняється в оголошеннях (рекламі) про вакансії вказувати обмеження за віком кандидатів.

Також забороняється пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, висувати вимоги, які надають перевагу одній із статей, а також вимагати від осіб, які працевлаштовуються, надання відомостей про особисте життя.Про це пише кадровий портал rabota.ua.

Слід, однак, пам’ятати, що згідно зі ст. 174 КЗпП забороняється застосування праці жінок на важких роботах і на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах. Забороняється також залучення жінок до підіймання і переміщення важких речей, маса яких перевищує встановлені для цього граничні норми.

Якщо жінка має стаж водіння, освоїла необхідні навички роботи по будівництву, саду, ремонту і прагне влаштуватися на “чоловічу” вакансію маляра-штукатура або виконроба бригади ремонтників, то питання полягає лише в тому, щоб знайти роботодавця, який знає закони і виконує їх.

Головне, щоб роботи, які прагне виконувати така жінка, не були важкими і шкідливими в розумінні ст. 174 КЗпП. Інакше роботодавець повинен проявити гуманність і не дозволити жінці шкодити своєму життю і здоров’ю.

Втім, як багато роботодавців, які порушують законодавство і відмовляють жінкам у прийомі на роботу, незважаючи на всі їх права та вміння!

Тоді, керуючись правом вільно вибирати собі рід занять, жінка може почати самостійне підприємництво, де повноцінно реалізувати свій потенціал і навички.

Звичайно, працюючи сама на себе, така жінка в повній мірі зіткнеться з необхідністю самостійно організовувати свою працю, робоче місце, платити податки, шукати клієнтів … Нарешті вона, можливо, приєднається до когорти роботодавців, яких так часто критикують за скупість при видачі зарплати та інші смертні гріхи …

Але мова не про це … А про те, що українське законодавство покликане захищати права обох сторін – і роботодавця, і працівника. А негативні наслідки створюють недобросовісні підприємці, які, всупереч законодавству, відмовляють працівникові в можливості проявити себе.

І в основі цього лежить одвічна людська здатність триматися за свої переконання. І стійке небажання починати саме з себе зміни в навколишньому світі.

Оксана Сікора,
власник та керуючий директор Mirta Consulting.