До Верховної Ради України передано проекту Закону України „Про внесення змін до деяких законів України щодо надання допомоги по частковому безробіттю” (зареєстрований за номером 5491-1 13 травня 2010 року).
«Законопроект спрямований на удосконалення норм Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” в частині упорядкування понятійного апарату, – йдеться в пояснювальній записці до проекту закону, – Посилення захисту трудових прав працівників, збереження кадрового потенціалу підприємств та розширення їх можливостей для отримання допомоги по частковому безробіттю».
З метою підтримки тих підприємств, у яких тимчасове призупинення (скорочення) виробництва було запроваджено після набрання чинності Законом України „Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення” та триває понад 6 місяців, тимчасово (до 1 січня 2011 року) передбачається зняти обмеження щодо тривалості простою не більше 6 місяців, як умови для надання допомоги по частковому безробіттю.
Законопроектом пропонується встановити такий порядок визначення розміру допомоги по частковом безробіттю:
«Допомога по частковому безробіттю працівнику встановлюється за кожну годину, на яку працівникові було скорочено нормальну тривалість робочого часу, із розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу) встановленого працівникові розряду.
Розмір допомоги встановлюється правлінням Фонду, виходячи з фінансових можливостей Фонду, і не може перевищувати прожиткового мінімуму, встановленого законом».
Крім того, передбачається, що підприємство не може звернутися за наступним одержанням з Фонду коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю раніше, ніж через рік після закінчення терміну виплати допомоги по частковому безробіттю.
Прийняття акта сприятиме збереженню кадрового потенціалу підприємств, підтримці їх у разі настання тимчасового призупинення (скорочення) виробництва шляхом надання допомоги по частковому безробіттю у 2010 році, розширенню можливостей для отримання підприємствами такої допомоги, захисту трудових працівників та забезпеченню фінансової стабільності Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Джерело: