...
Реєструйся

Зміст журналу “Кадрова практика” №1, 2013


 

ДОБРОГО ДНЯ, ЛЮБІ ЧИТАЧІ!

Розпочався новий календарний рік, у якому ми із задоволенням продовжимо спілкуватися з вами на сторінках нашого журналу. Новорічні свята добігають кінця, і вже пора налаштуватися на плідну працю.

Швидке і якісне розв’язання практичних завдань не лише принесе особисте задоволення від професії, а й сприятиме результативній роботі вашого колективу.

Намагаючись полегшити вашу роботу, редакція журналу запропонує актуальні матеріали, зокрема, щодо режимів роботи і відпочинку, проаналізуємо складні випадки розірвання трудових договорів, дамо приклади заповнення трудових книжок та багато іншого.

Крім того, розповімо про всі зміни, які відбуваються у законодавстві, щоб ви мали змогу вчасно дізнатися про них і врахувати у своїй роботі.

Ми завжди відкриті для спілкування і налаштовані на діалог з вами, тож надсилайте свої запитання і пропозиції електронною поштою: kadr_praktyka@mediapro.com.ua.

Нагадуємо, що передплата унікального щомісячного журналу кадрових рішень «Кадрова практика» на 2013 рік триває. Зручніше це робити через редакцію, адже у нас найнижча ціна.

З глибокою повагою                                                                                                           Редакція журналу

 

Зміст журналу “КАДРОВА ПРАКТИКА” № 1, 2013

ОГЛЯД ЗАКОНОДАВСТВА

ТРУДОВЕ ПРАВО

Новак Андрій
Звільнення за прогул: покрокові дії роботодавця
Працівник не з’явився на роботу. У яких випадках відсутність працівника на роботі вважається прогулом? Як підтвердити факт відсутності працівника на роботі? Чи потрібна згода виборного органу профспілки на звільнення за прогул? Як правильно оформити наказ про звільнення і внести запис у трудову книжку працівника?

ШКОЛА КАДРОВИКА І БУХГАЛТЕРА

Бабенко Юрій
Надання щорічної відпустки поза графіком: взаємодія роботодавця і працівника
Згідно із законодавством черговість надання відпусток визначається графіком, але на практиці трапляються непоодинокі випадки, коли відпустку надають поза графіком. Наприклад, працівник захворів і відпустка продовжується або переноситься на інший період. Чи може роботодавець перенести працівнику відпустку з власної ініціативи? Інша ситуація — на підприємстві сталася аварія і працівника треба відкликати із щорічної відпустки.

ЗРАЗКОВЕ ДІЛОВОДСТВО

Загорецька Олена
Види наказів і підстави для їх видання
У статті наводиться класифікація наказів за змістом і авторством, а також розглядаються підстави для видання наказів з основної діяльності (основних питань), адміністративно-господарських питань і кадрових питань (особового складу). Детально висвітлюються підстави для видання наказів з кадрових питань. Залежно від різновиду наказу такими підставами можуть бути як службові документи підприємства, так і особові документи працівників. Обов’язковою, але не завжди основною підставою для видання більшості видів наказів з особового складу є заява працівника, подана на ім’я керівника підприємства. Але для видання наказу з кадрових питань не завжди достатньо однієї заяви. Положення статті ілюструються зразками наказів.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЕРЖАВНИХ ОРГАНІВ

Сеник Інеса
Державні статистичні спостереження з праці у 2013 році
У 2013 році розпочинається новий цикл державних статистичних спостережень з праці. Які звіти зі статистики праці подаватимуться в цьому році? Яких змін зазнали форми звітів? Як визначається форма сукупності респондентів для статистичних спостережень? Де можна ознайомитись із загальним переліком форм звітності, які можуть подаватися респондентами в електронному вигляді?

СОЦІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Єременко Ірина
Оплата листків непрацездатності у разі звільнення
На час звільнення працівник перебуває на лікарняному. Яким чином вирішити питання щодо оплати виданих йому листків непрацездатності, якщо працівник звільняється за власним бажанням; у зв’язку з переведенням на інше підприємство; закінченням строку трудового договору?

ПЕРСОНАЛЬНИЙ КОНСУЛЬТАНТ

Бойко Микола

  • Працівник зламав руку (невиробнича травма), не приступив до роботи і повідомив, що у нього є листок непрацездатності з 21 травня 2012 року. У липні він приніс листок непрацездатності з 21 травня по 19 червня 2012 року, в якому зазначено, що працівник продовжує хворіти. Він не виходить на роботу і повідомляє по телефону, що продовжує хворіти. У табелі обліку використання робочого часу зазначено, що ці дні пропущені у зв’язку з хворобою. Працівник приходить на роботу 21 вересня 2012 року і пише заяву з проханням звільнити його за власним бажанням з 24 вересня 2012 року, надає листок непрацездатності з 20 по 29 червня 2012 року. Директор підписав заяву працівника про звільнення з 24 вересня 2012 року. Однак у цього працівника немає ніяких виправдувальних документів за пропущені дні в липні, серпні, а в табелях відзначено, що в ці місяці він хворів. Що робити в такій ситуації?
  • • Підприємство має в Україні мережу магазинів, зокрема в Києві, в яких працівники працюють на таких посадах: керуючий магазином, заступник керуючого магазином, старший продавець. У зв’язку з виробничою необхідністю адміністрація вирішила перевести старшого продавця магазину № 20 на таку ж посаду в магазин № 19. Погодинна тарифна ставка й умови праці не змінюються. Складність може виникнути в тому, що магазин № 20 працює з 10.00 до 22.00, а магазин № 19 — з 12.00 до 22.00. Але працівник не хоче переходити в інший магазин. Якщо він не погодиться на таке переведення, на якій підставі його звільнити? Цього працівника можна призначити тимчасово виконуючим обов’язки заступника керуючого магазином. Відповідно збільшиться його погодинна оплата. Але заяву з проханням про переведення на цю посаду працівник не напише. Чи можна перевести цього працівника в магазин № 20 без його згоди?
  • • Згідно із законодавством України з питань пенсійного забезпечення докери-механізатори комплексних бригад мають право на пільгову пенсію за вислугу років. Наказом начальника порту від 22 лютого 1988 року № 98 у вантажному районі утворено комплексну бригаду докерів-механізаторів у складі чотирьох змін. Протягом цього часу Кременчуцький річковий порт реорганізувався у ВАТ «Кременчуцький річковий порт» і склад комплексної бригади змінився: зменшилася кількість докерів-механізаторів, нема ланок, з’явилися нові професії. Чи повинно було підприємство у зв’язку з приватизацією новим наказом затвердити склад комплексної бригади та чи має воно понести відповідальність у зв’язку із цим та в якому розмірі?

КАЛЕНДАР ПАМ’ЯТНИХ ДАТ

Лихотоп Ростислав
Національні та міжнародні державні, святкові, професійні та пам’ятні дні. Лютий-2013

СУДОВА ПРАКТИКА

Ухвала Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про застосування до основного покарання у вигляді штрафу додаткового покарання у вигляді позбавлення права обіймати керівні посади» від 19 квітня 2012 року

АКТУАЛЬНІ НОРМАТИВНІ АКТИ

  • Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про захист персональних даних» від 20 листопада 2012 року № 5491-V
  • Наказ Державної служби статистики України «Про затвердження Методики розрахунку індексів реальної заробітної плати» від 11 вересня 2012 року № 378
  • Лист Міністерства соціальної політики України «Щодо індексації грошових доходів» від 12 жовтня 2012 року № 385/10/136-12
  • Лист Державної податкової служби України «Щодо оподаткування ПДВ операцій з постачання програмної продукції» від 6 грудня 2012 року № 6709/0/61-12/15-1415

ПЕРЕВІР СЕБЕ. ТЕСТИ