Реєструйся

Зміст журналу “Кадрова практика” №5, 2012


 

 

Доброго дня, любі читачі!

Ви тримаєте в руках п’ятий номер нашого видання, який не залишить вас без уваги. Ми завжди підбираємо найцікавіший матеріал — роз’яснення експертів, вирішення на практиці складних питань, зразки документів з кадрового діловодства з рекомендаціями, підказки для початківців, короткі огляди змін трудового законодавства, питання управління персоналом тощо. Зараз у роботу державних інспекторів праці впроваджуються механізми профілактики порушень трудового законодавства. На сторінках журналу ви знайдете інтерв’ю з головою Державної інспекції України з питань праці про систему заходів контролю, зокрема перевірки інспекторами праці додержання вимог законодавства про працю, та багато іншого.

Звертаю вашу увагу, що не пізніше 7 грудня до органу державної статистики за місцем здійснення діяльності слід подати Звіт з праці форми № 1-ПВ (місячна).

Листопад уже поволі прощається з нами своїм осіннім, але таким незвично щедрим теплом. Це не песимістичний прогноз, це констатація факту. Але нам скаржитися не пристало. Головне, щоб настрій був гарний і всі близькі здорові.

Нагадую, що триває передплата на 2013 рік унікального щомісячного журналу кадрових рішень «Кадрова практика». Особливо дякуємо читачам, які вже оформили передплату на наш журнал! До зустрічі на сторінках нашого видання, любі читачі! Корисного вам читання й успіхів у роботі!

З глибокою повагою,
заступник головного редактора Надія Булава

 

Зміст № 5, 2012

ОГЛЯД ЗАКОНОДАВСТВА

ТРУДОВЕ ПРАВО

Копієвський Володимир
Атестуємо керівників державних підприємств

У минулому номері журналу було розглянуто нормативно-правові акти, якими регулюється проведення атестації працівників керівного складу підприємства; періодичність проведення атестації; особливості оформлення наказу про проведення атестації, заповнення атестаційного листа і складання відгуку-характеристики. Сьогодні розповімо про проведення атестації та оформлення її результатів (з відповідними зразками документів).

Васильова Зоя
Залучення працівників до надурочних робіт

Роботодавець пропонує працівникові затриматися після робочого дня? А може, працівник сам вирішив попрацювати надурочно? Що таке «надурочні роботи»? У яких випадках вони проводяться і для кого дозволені? Чи допускається проведення надурочних робіт в без дозволу виборного органу первинної профспілкової організації? Як оплачуються надурочні роботи?

ШКОЛА КАДРОВИКА І БУХГАЛТЕРА

Бабенко Юрій
Як звільнити одиноку матір за прогули? Дії роботодавця та наслідки

Отже, чи можна звільнити працівника за прогули? Відповідь очевидна: можна. Розглянемо, які існують законні підстави для цього. Але на запитання про можливість звільнення одинокої матері відповідь не така однозначна. Як же насправді треба чинити в такому разі?

Кукуленко Яна
Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами: що має знати кадровик і бухгалтер

На практиці часто виникають запитання, чи має працівниця подавати заяву для надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, чи потрібно видавати наказ для оформлення такої відпустки, як правильно визначити тривалість відпустки, чи залежить розмір допомоги по вагітності та пологах від страхового стажу. Як їх вирішити?

Яцкін Валерій
Інспекція праці допоможе на робочих місцях!

Саме під таким гаслом у вересні Державна інспекція України з питань праці спільно з Міжнародною організацією праці провела прес-конференцію, присвячену офіційному старту однойменної інформаційної кампанії, яка триватиме протягом вересня, жовтня і листопада цього року. Про мету кампанії, а також про систему заходів контролю, зокрема перевірки інспекторами праці додержання вимог законодавства про працю, розповів голова Державної інспекції України з питань праці.

ЗРАЗКОВЕ ДІЛОВОДСТВО

Загорецька Олена
Правильно організовуємо документообіг на підприємстві

Матеріал допоможе детально ознайомитися з вимогами до організації документообігу, класифікацією документопотоків підприємства, а також навчитися розробляти схему документообігу та правильно обраховувати його обсяг.

СОЦІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Єременко Ірина
Допомога по тимчасовій непрацездатності тимчасовим працівникам
У статті висвітлюються питання матеріального забезпечення тимчасових працівників у зв’язку з втратою заробітної плати внаслідок їх тимчасової непрацездатності: обмеження щодо виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності; оплата страхового випадку, який триває після звільнення працівника; допомога по тимчасовій непрацездатності в разі догляду за хворою дитиною. Автор звертає увагу на особливості оплати тимчасовому працівникові листка непрацездатності та обмеження щодо виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності цій категорії працівників.

КАЛЕНДАР ПАМ’ЯТНИХ ДАТ

Лихотоп Ростислав
Національні та міжнародні державні, святкові, професійні та пам’ятні дні. Грудень-2012

ПЕРСОНАЛЬНИЙ КОНСУЛЬТАНТ

Васильова Зоя

 • – Підстави припинення трудового договору із сумісником
 • – Вихідна допомога сумісникам при звільненні
 • – Щодо особливостей роботи за сумісництвом
 • – Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами
 • – Оформлення на роботу студента денної форми навчання

СУДОВА ПРАКТИКА

Рішення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про відшкодування шкоди, завданої незаконним звільненням» від 11 липня 2012 року (Витяг)

АКТУАЛЬНІ НОРМАТИВНІ АКТИ

 • Постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до переліку медичних психіатричних протипоказань щодо виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), що можуть становити безпосередню небезпеку для особи, яка провадить цю діяльність, або оточуючих» від 10 жовтня 2012 року № 924
 • Лист Міністерства соціальної політики України «Щодо оформлення трудових відносин та оплати праці» від 22 червня 2012 року № 93/06/187-12
 • Лист Міністерства фінансів України «Щодо службових відряджень» від 11 вересня 2012 року № 31-07230-16/23-8429/5829
 • Лист Міністерства юстиції України «Щодо надання роз’яснення деяких питань законодавства стосовно неоднозначного (множинного) трактування прав і обов’язків платників податків і захисту персональних даних» від 25 вересня 2012 року № Н-18036/8.2
 • Лист Державної податкової служби України «Щодо проведення перевірок суб’єктів господарювання» від 31 липня 2012 року № 20727/7/10-0217/2986
 • Лист Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України «Щодо зменшення розміру одноразової допомоги» від 3 травня 2012 року № 199-06-2

НА ДОЗВІЛЛІ

Затонова Марина
Як українець навчив Європу каву пити

Коли питимете на дозвіллі каву по-віденськи, розкажіть друзям чи колегам історію про людину, чиїми зусиллями кава стала улюбленим напоєм європейців.

ПЕРЕВІР СЕБЕ. ТЕСТИ

ПАМ’ЯТКА КАДРОВИКА