7 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
Олександра2
Alexa
30 січня, 2014 - 09:47
Доброго дня,   На території нашого підприємства діє трудовий колективний договір укладений трудовим колективом. Після чого була створена первинна профспілка. Вже 6 місяців керівництво нашого заводу ухиляється від внесення змін в колективний договір, зсилаючись на дію договору до 2016 року. Чи законні дії керівництва підприємства? І як з цим боротися?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
30 січня, 2014 - 16:03
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про колективні договори і угоди» зміни і доповнення до колективного договору, угоди протягом строку їх дії можуть вноситися тільки за взаємною згодою сторін в порядку, визначеному колективним договором, угодою.   
Олександра2
Alexa
12 лютого, 2014 - 13:18
Дякую Вам за коментар, але це не зовсім так. У відповідності до ЗУ Про порядок вирішення колективних трудових  спорів (конфліктів)  Стаття 2. Поняття колективного трудового спору (конфлікту а) встановлення       нових      або      зміни      існуючих соціально-економічних умов праці та виробничого побуту; б) укладення чи зміни колективного договору, угоди; Стаття 7.  Послідовність  розгляду  і  вирішення колективного                 трудового спору (конфлікту)        Розгляд колективного трудового спору (конфлікту) здійснюється з питань, передбачених:      пунктами "а"  і  "б"  статті  2  цього  Закону,  -  примирною комісією,  а  в  разі  неприйняття  рішення у строки,  встановлені статтею 9 цього Закону, - трудовим арбітражем;   "Взаємна згода" - це в ЗАГСі, а не в Законах. Для кого тоді писали ЗУ Про профспілки і обовязок підприємства укладати кол.договір?
Люсик
8 квітня, 2014 - 10:26
Добрый день. Приношу свои извинения. Мне нужна информация как правильно оформить приказ о переводе сотрудника на 0,5 ставки работы по семейным обстоятельствам. Если возможно. ответьте пожалуйста. Заранее спасибо.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
8 квітня, 2014 - 10:54
ПЕТРЕНКО  Поліні  Іванівні, бухгалтеру,   установити з  10  квітня  2014  року  неповний  робочий  день (4 години) з 08:00 до 12:00 із  оплатою  праці  пропорційно  відпрацьованому  часу. Підстава: заява Петренко П.І. від 09.04.2014. 
Люсик
9 квітня, 2014 - 09:21
Добрий день, дуже дякую за відповідь. Може підкажите мені більш стосовниіше до моєї ситуації. Фельдшер невідкладної медичної допомоги просить надати їй 0,5 ставки з 04.04 -30.04.2014 за сімейними обставинами. Я не можу вказувати неповний робочий день, в них добові чергування.... А ще питання: якщо відпустка без збереження заробітної плати, ну наприклад з 10.04 по 23.04.2014 то це 14 календарних днів (враховують і вихідні - разом рахують)? Дякую.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
9 квітня, 2014 - 09:59
1. Необхідно скласти графік роботи (добових чергувань) фельдшера з 04.04.2014 по 30.04.2014, який би відповідав 0,5 повного робочого часу за цей період. 2. Так, оскільки відповідно до статей 25 та 26 Закону України «Про відпустки» відпустка без збереження заробітної плати надається в календарних днях.