Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

2 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
redaktor
1 березня, 2011 - 16:04
Пользователь noufvs отправил сообщение, используя форму контактов http://kadrovik.ua/contact. Підскажіть будь-ласка: на місце основного працівника, який знаходився у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку було строково прийнято працівницю, яка має дитину до шести років. У основного працівника закінчився термін відпустки і він виходить на своє місце. Строкового працівника теж треба працевлаштувати. Як це правильно зробити? Перевести на іншу посаду? А якщо заробітня плата за переведеною посадою буде менше, то вона зберігається за попередньою посадою два місяці чи три?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
2 березня, 2011 - 10:33
Відповідно до статті 184 КЗпП обов’язкове працевлаштування при звільненні здійснюється, у тому числі, вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років або до шести років, але тільки у разі коли дитина за медичним висновком потребує домашнього догляду. Але у даному випадку працівниця, у якої є дитина віком до шести років, очевидно не має такого медичного висновку, тому і не знаходиться у відпустці без збереження заробітної плати для догляду за дитиною, а працює за строковим трудовим договором. А отже вона підлягає звільненню у зв’язку із закінченням строку трудового договору за п.2 ст. 36 КЗпП. А відносно збереження заробітної плати при переведенні працівників на іншу постійну нижчеоплачувану роботу раджу звернути увагу на ст. 114 КЗпП.