10 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
алена валерьевна
13 червня, 2012 - 17:22
КЗпП пише: Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник. питання: чи потрібне якесь письмове підтвердження вказаній в заяві працвника поважній причині, наприклад - переведення чоловіка на роботу в іншу місцевість, і як відділу кадрів оформити запис в трудовій книжці. дякую за відповіді.
Ольга Харечко
Зображення користувача Ольга Харечко.
Головний редактор журналу «Довідник кадровика»/«Справочник кадровика», голова ВАК, експерт порталу «КАДРОВИК-онлайн»
14 червня, 2012 - 10:34
Так, підтвердження має бути. Таким підтвердженням може бути довідка про переведення чоловіка на роботу в іншу місцевість. На підставі заяви і довідки роботодавець видає відповідний наказ (розпоряджнення). В трудову книжку працівника робиться запис: «Звільнено за власним бажанням у зв’язку з переведенням чоловіка на роботу в іншу місцевість, ст. 38 КЗпП України».
ksenigka
9 липня, 2012 - 09:10
Скажите пожалуйста может ли человек которий уже на пенсии уволиться с роботи "в связи с уходом на пенсию" что би не отробативать 2 недели? какие документи нужни для подтверждения?
vk.tr
14 липня, 2012 - 13:55
Якщо працівник написав заяву про звільнення за власним бажанням у зв’язку із виходом на пенсію , роботодавець зобов"язаний звільнити працівника у строк, який той попросить, і не має права утримати кошти за відпустку, надану за невідпрацьований рік.
n.khutoryan
anh
14 серпня, 2013 - 12:35
Добрий день. Допоможіть розібратися, будь-ласка. працівник хоче звільнитись за ст. 38. В заяві вказав причину - "у зв"язку зі зміною місця проживання та переїздом до іншого міста". як доказ цього пред'являє копію паспорта з пропискою в іншому місті. Був прописаний він там ще до прийняття на роботу в нашу організацію. Але ж це не "переїзд на нове місце проживання". Чи вважається це поважною причиною?    
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
14 серпня, 2013 - 15:22
На вимогу роботодавця переїзд на нове місце проживання має бути підтверджений відповідними документами. Зокрема, такими можуть бути паспортні відомості про реєстрацію за новим місцем проживання; відповідна довідка місцевого органу виконавчої влади чи органу самоврядування про переїзд, оскільки особа може бути зареєстрованою за однією адресою, а фактично мешкати за іншою, навіть в іншому населеному пункті; довідки відповідних органів про наявність за новим місцем проживання умов, що унеможливлюють продовження роботи. Зазначена у запитанні ситуація неоднозначна. А якщо дійсно працівник змінює фактичне місце проживання, тобто переїжджає у місто, де він зареєстрований? Як йому це підтвердити??? Тому, на мою думку, працівнику необхідно зазначити причину звільнення приблизно такого змісту: «переїзд на нове місце проживання за місцем фактичної реєстрації». Це і буде поважною причиною.
n.khutoryan
anh
14 серпня, 2013 - 16:35
в трудовій теж повинно бути таке формулювання? "Звільнений за власним бажанням у зв'язку з переїздом на нове місце проживання за місцем фактичної реєстрації"?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
14 серпня, 2013 - 16:49
Звільнений за власним бажанням у зв'язку з переїздом на нове місце проживання.
Вадиm
Зображення користувача Вадиm.
12 квітня, 2017 - 10:50
Доброго дня! підкажіть, будь-ласка, чи є у вищеописаній ситуаціїї переїзд на проживання за місцем фактичної реєстрації поважною причиною і чи дає таке звільнення право ставати на облік у Центр зайнятості?
n.khutoryan
anh
16 серпня, 2013 - 15:54
Дякую за  допомогу.