Передплати журнал

Звільнення за угодою сторін


Доброго дня. Підсткажіть будь-ласка, працівник написав заяву про звільнення за угодою сторін з 01.11.2013 р. Керівництво погодилось звільнити з відпрацюванням до 01.12.2013 р. В цьому випадку є угода сторін, чи ні адже працівник бажав, щоб його звільнили 01.11.2013 р.? Маємо ми право звільняти працівника 01.12.2013 р., та якщо, так за якою статтею? Чи повинні ми брати угоду працівника, що він згоден на звільнення 01.12.2013 р.?

Дякую.

Матеріали до теми


Чи надають обов’язкову неоплачувану відпустку без заяви роботодавцю: приклад Верховного Суду
Верховний Суд розглянув спір звільненої працівниці й роботодавця, предметом якого стало звільнення через прогул, адже працівниця не подала особисто роботодавцю ...
Додаткові підстави звільнення з військової служби під час воєнного стану: Закон набув чинності
1 жовтня набув чинності Закон України від 20 вересня 2022 року № 2599-IX «Про внесення зміни до статті 26 Закону ...
Про право на прогул під час воєнного стану
Наше законодавство продовжує захищати нас від незаконного звільнення, зокрема за таке порушення трудової дисципліни, як прогул, якщо останній обумовлено поважними ...
«Оптимізації трудових відносин в період воєнного стану: ТОП-55 відповідей»: відповідь на запитання з 5 модуля
У посібнику «Оптимізації трудових відносин в період воєнного стану: ТОП-55 відповідей», який підготувала редакція «КАДРОВИК.UA», є 6 тематичних модулів, що ...