...
Реєструйся

Вкладення «КАДРИ. Гарячі запитання кадровика» № 8, 2018

ЗАПИТАННЯ ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ

Галина БІЛОТКАЧ

Актуальні робочі ситуації
Експерт гарячої лінії відповідає на запитання читачів.
• Із якої дати звільнити працівника за прогули без поважних причин за пунктом 4 статті 40 КЗпП?
• Чи може працівник суміщати посаду інженера з охорони праці на підприємстві із кількістю працюючих менше 50 осіб?
• Чи можна звільнити працівника, який тривалий час хворіє, за угодою сторін у період його непрацездатності?
• Як провадити оплату праці, якщо працівник працює 4 год. на день?
• Чи має право учасник АТО на відпустку без збереження заробітної плати, що надається працівникові в обов’язковому порядку?

Відповіді на ці та інші запитання — на сторінках журналу.

КЕЙСИ ВІД ФАХІВЦЯ

Вікторія ЛІПЧАНСЬКА,
шеф-редактор кадрового напряму Видавничого дому «МЕДІА-ПРО»

Дії роботодавця у разі позбавлення працівника права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю

Кейс № 1. Які дії роботодавця у разі отримання повідомлення про засудження працівника до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю?

Кейс № 2. Працівника засуджено до додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, але не позбавлено волі. Як звільнити працівника, якщо таке засудження фактично унеможливлює його перебування на займаній посаді?

Кейс № 3. Працівника засуджено до додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, але не позбавлено волі. Чи обов’язково звільняти працівника, якщо таке засудження фактично унеможливлює його перебування на займаній посаді?

Кейс № 4. Особа на день набрання вироком законної сили про засудження до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю не була працевлаштована. Чи має право новий роботодавець вносити записи до трудової книжки такого працівника?

Кейс № 5. Працівник при працевлаштуванні не повідомив роботодавця про обмеження займати певні посади або займатися певною діяльністю, встановлені судом. Які дії роботодавця, якщо обіймати посаду, на яку прийнято працівника, йому заборонено?

Кейс № 6. Чому роботодавець має виконувати вимоги підрозділу управління з виконання кримінальних покарань та пробації та чи передбачена відповідальність за відмову виконання таких вимог?

Кейс № 7. Як вчинити, якщо у працівника, який працевлаштовується, немає трудової книжки через відсутність доступу до підприємства, де він працював?

Кейс № 8. Як унести до трудової книжки запис про зміну прізвища працівника?

Кейс № 9. Як виправити помилку у прізвищі працівника на титульному аркуші трудової книжки?