Реєструйся

Журнал «КАДРОВИК.UA» № 10, 2022

✔ КАЛЕНДАР КАДРОВИКА
✔ МОНІТОРИНГ ЗАКОНОДАВСТВА
✔ PRIME-ТЕМА

Що робити, якщо кадрова служба вже оформила наказ про прийняття на роботу і повідомлення вже направлено до ДПС, а новий працівник до роботи так і не приступив, мотивуючи це тим, що передумав працювати в компанії?

Що робити, якщо працівник має намір працювати, проте не зміг дістатися до роботи? • Які дії кадровика, якщо працівник не вийшов на роботу, тому що передумав працювати? • Як позначати неявки працівника в табелі обліку використання робочого часу?

 

✔ НАДЗВИЧАЙНІ КАДРОВІ СИТУАЦІЇ

Чи може інспектор з кадрів, який має стаж роботи 1,5 року у ВНЗ (коледж), проходити атестацію відповідно до Положення про проведення атестації працівників підприємств, установ, організацій та закладів галузі культури, затвердженого наказом Міністерства культури і туризму України від 16 липня 2007 року № 44 (далі — Положення № 44)?

Чи може йому при цьому бути встановлено 6-й тарифний розряд (наразі працівник має 5-й)

Що робити, якщо неможливо запровадити дистанційну роботу?

Чи можна надати працівникам додатковий день відпочинку?

Чи можна перенести вихідні та робочі дні?

Які дії роботодавця, якщо у працівника-сумісника перетинаються періоди щорічної основної відпустки та непрацездатності, якщо працівник не просить переносити щорічну відпустку і разом з тим не надав довідку про середню заробітну плату з основного місця роботи для оплати листка непрацездатності?

Чи можна оформити працівника на посаду секретаря, якщо він при працевлаштуванні не подав документ про освіту, пообіцявши надати диплом, коли забере його в закладі освіти?

 

✔ КАДРОВИЙ ПРОФІЛЬ

Чи прописано у законодавстві, що посада акушера може бути лише в закладах, підвідомчих Міністерству охорони здоров’я України?

 

✔ ПРАВОВА ПОЗИЦІЯ

Які обов’язки має виконати роботодавець до початку роботи працівника, котрий працюватиме дистанційно?

Чи можна ознайомити працівника із внутрішніми документами роботодавця дистанційно? У який спосіб це краще зробити?

 

✔ ПРАКТИКА КАДРОВИКА

Як обчислити викладачеві закладу вищої освіти кількість днів невикористаної щорічної основної відпустки для розрахунку грошової компенсації при звільненні за період роботи із 12 лютого до 24 вересня 2022 року (менш ніж 10 місяців)?

Чи має право учасник бойових дій на додаткову відпустку на роботі за сумісництвом?

Чи можна перенести дату скорочення штату працівників структурного підрозділу, якщо замовник продовжив на 2 місяці контракт на постачання продукції, яку виготовляє цей підрозділ?

Чи може працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, перервати цю відпустку і стати до роботи на умовах повного робочого дня? Чи не втратить вона права отримувати грошову допомогу на дитину?

Чи можна прийняти на роботу особу без військового квитка?

Чи має право на щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий день працівник, який працює дистанційно?

Чи може керівник відмовити працівникові у наданні відпустки без збереження заробітної плати на період воєнного стану, якщо той виїжджає за межі території України?

Чи зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, відпустка без збереження заробітної на період воєнного стану, надана за згодою сторін?

Чи обов’язково надавати щорічні відпустки в хронологічному порядку?

 

✔ СУЧАСНЕ ДІЛОВОДСТВО

Чим відрізняються пояснювальні, доповідні та службові записки одна від одної та як правильно їх складати й оформлювати?

 

✔ ІНФОТЕКА

  • Виплата середнього заробітку педагогічним та науково-педагогічним працівникам

 

✔ КАДРОКОНСПЕКТ

  • Обов’язок роботодавця до початку роботи працівника за трудовим договором