...
Реєструйся

Журнал «КАДРОВИК.UA» № 2, 2017

МОНІТОРИНГ ЗАКОНОДАВСТВА

ПОДІЯ

У Києві відбувся VI Саміт кадровиків України

ТРУДОВЕ ЗАКОНОДАВСТВО

Оксана КАМАНОВА
Неповний робочий час: установлення, оплата праці, надання відпусток    
Який робочий час вважається неповним? У яких випадках він може встановлюватися? Як правильно оформити наказ про встановлення такого режиму роботи? У який строк роботодавець має повідомити працівників про встановлення на підприємстві неповного робочого часу?

КАДРОВІ СИТУАЦІЇ. ВИРІШУЄМО ПРАВИЛЬНО

Микола БОЙКО
Щодо обмеження спільної роботи близьких родичів
У яких випадках роботодавець вправі запроваджувати обмеження щодо спільної роботи близьких родичів? Які вимоги передбачено КЗпП й Законом № 1700 про обмеження спільної роботи родичів? На яку норму трудового законодавства слід посилатися в разі потреби звільнення одного з працівників задля обмеження спільної роботи родичів?

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА

Микола БОЙКО
Притягнення державного службовця до дисциплінарної відповідальності по-новому
Хто проводить службове розслідування за фактом вчинення дисциплінарного проступку? У який строк воно проводиться? У яких випадках державного службовця відсторонюють від виконання посадових обов’язків на час здійснення дисциплінарного провадження? Які строки застосування дисциплінарних стягнень?

ПРАКТИКА КАДРОВИКА

Ольга СТАХІВ
У працівника змінено ім’я, дату народження: порядок внесення змін у документи        
Як оформити наказ про внесення змін до трудової книжки, облікових та бухгалтерських документів? Як відобразити зміну імені працівника в його трудовій книжці? Як виправити персональні дані в особовій картці працівника?

Тетяна МАКСИМЕНКО
Статистична звітність із праці за формами № 1-ПВ (місячна) та № 1-ПВ (квартальна) у 2017 році: алгоритм дій кадровика
Які рядки звітів із праці заповнює кадрова служба? Як правильно розраховувати відповідні показники? У який термін подаються звіти? Чи можна подати звіти в електронному вигляді?

ДІЛОВА МОВА

Ірина КАЛЕНСЬКА
Підказки ввічливості: мовні формули ділового спілкування
Чому треба користуватися стійкими мовними висловами як формами ввічливості? Яка найпоширеніша форма звертання в нейтральному офіційному мовленні? Яких висловів слід уникати, висловлюючи подяку?

ОХОРОНА ПРАЦІ

Микола ЛИСЮК
Охорона праці vs Кадрова служба: безпека праці в умовах низьких температур  
Чим загрожує працівникові переохолодження організму? Якими нормативними документами встановлюються перерви для обігрівання? Яку домедичну допомогу можна надати потерпілому з переохолодженням?

ЕКОНОМІКА ПРАЦІ

Наталія ФЕДОРОВА
Будьте напоготові: друга хвиля е-декларування
Який порядок подання електронної декларації? Яку відповідальність передбачено за ненавмисну помилку в декларації? Яким чином можна виправити інформацію, зазначену в декларації?

ІНТЕРВЮ З ПРАКТИКОМ

Микола БОЙКО
Особливості запровадження контрактної форми роботи у сфері культури        
Україна, безперечно, історично й культурно є важливою частиною Європи, невід’ємним компонентом європейської культури. Оголосивши про європейські економічні прагнення, ми пробуксовуємо в політичних і економічних реформах. Старі, типові для «командної економіки» методи й форми роботи й досі зберігаються, стоять на заваді нового. Такого негативного впливу зазнає й культурний сектор і культурна політика країни. Проте люди, котрі працюють у культурі та мистецтвах, більш звичні до експериментів і нових ідей, ніж суспільство в цілому. Зміни практик і моделей у культурному секторі, якщо ними належно управляти, мають бути меншою проблемою, ніж в інших сегментах суспільства. В інтерв’ю торкалися запитань, які надійшли від передплатників, щодо ухваленого Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури». А саме: які основні зміни передбачено цим Законом та до яких законодавчих актів України вони внесені; у чому особливість і в чому переваги контрактної форми трудового договору; чи треба укладати контракт з керівником державного чи комунального закладу культури, якщо до набуття чинності зазначеним Законом з ним укладено трудовий договір на невизначений строк?

КАДРОТЕКА

Оформлення трудової книжки (первинне), вкладиша, дубліката