...
Реєструйся

Журнал «КАДРОВИК.UA» № 2, 2020

КАЛЕНДАР КАДРОВИКА 

МОНІТОРИНГ ЗАКОНОДАВСТВА

PRIME-ТЕМА

Вікторія Ліпчанська
Трудовий договір: від визначення до змісту
Наша країна стоїть на порозі реформування законодавства про працю. У Верховній Раді України вже зареєстровано 5 законопроєктів. У суспільстві вони викликають різноманітні реакції, тож не будемо схиляти наших читачів до якогось із цих законопроєктів, а лише порівняємо деякі норми, що перед- бачені ними, з чинним Кодексом законів про працю України

Ольга Стахів
Умови укладення строкових трудових договорів — в одному документі

Наталія Лук’янчук
Письмовий трудовий договір: так чи ні?

МЕНЕДЖМЕНТ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ
Світлана Цимбалюк, Микола Бойко
Доплата за інтенсивність праці: кому і як вона встановлюється 
— У яких випадках може встановлюватися доплата за інтенсивність праці?
— У якому розмірі вона встановлюється?
— Як документально оформити встановлення доплати?
— У яких випадках доплату може бути скасовано чи зменшено її розмір?

ПРАКТИКА КАДРОВИКА
Галина Білоткач
Запитання гарячої лінії 
— Працівникові 7 травня 2019 року встановлено ІІ групу інвалідності на 2 роки. До встановлення інвалідності він використав щорічну основну відпустку тривалістю 24 календарних дні за робочий рік із 21 жовтня 2018 року до 20 жовтня 2019 року. Чи потрібно перерахувати кількість днів відпустки?
— Працівникові було надано щорічну основну відпустку тривалістю 24 календарних дні. Через 6 календарних днів перебування працівника у відпустці виникла виробнича необхідність відкликати його з відпустки. Чи можна це зробити?
— Працівник у вихідний день травмував руку. Чи підлягає оплаті листок непрацездатності, якщо в ньому зазначено «1,57 проміле алкоголю в крові»?
— Працівникові було надано відпустку без збереження заробітної плати з 23 грудня 2019 року до 8 січня 2020 року. У період із 6 до 18 січня 2020 року він перебував на стаціонарному лікуванні, що підтверджено листком непрацездатності. Чи підлягає оплаті такий листок непрацездатності?
— Чи можна направити у відрядження вагітну жінку за її згодою?
— Працівниця 24 грудня 2019 року стала до роботи після закінчення відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Вона подала заяву про звільнення за власним бажанням із 27 грудня 2019 року. Чи має право така працівниця на грошову компенсацію за додаткову соціальну відпустку як одинока матір при звільненні?
— Чи має право працівниця, у якої 2 дітей віком до 15 років, на додаткову 7 соціальну відпустку на роботі за сумісництвом?
— Чи можуть застосовуватися рекомендації Кабінету Міністрів України щодо перенесення робочих днів до працівників, які працюють у режимі підсумованого обліку робочого часу?
— Чи надаються працівникам відгули за надурочні роботи?
— Чи мають право на пільги і компенсації працівники, які раніше були віднесені до категорії 4 осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи?

КАДРОВИЙ ПРОФІЛЬ
Сергій Кравцов
Два штатних розписи: таке можливо?

З 1 січня 2020 року уводиться нова структура підприємства. Підпорядкування деяких працівників зміниться. Крім того, зміняться й окремі виробничі функції. Чи можна до 1 березня 2020 року залишити чинною стару структуру підприємства (для працівників, які відмовляються від переведення) й одночасно з 1 січня 2020 року увести нову структуру та, відповідно, новий штатний розпис?

Якщо лікар відмовляється підтверджувати кваліфікаційну категорію 
Лікар закладу охорони здоров’я відмовляється проходити атестацію на підтвердження кваліфікаційної категорії. Як діяти в такій ситуації?

 Олександр Клименко

Свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації: для кого воно обов’язкове? 
У якому документі міститься перелік робітничих професій, робота за якими потребує свідоцтва про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації? Чи має бути таке свідоцтво у виготовлювача склопластикових виробів намотуванням?

HR-КАБІНЕТ
Олена Білоконь
Мотивація персоналу: теорія та практика 
— Що таке матеріальна та нематеріальна мотивація?
— Як проаналізувати власні мотиваційні орієнтири?
— Для чого проводити мотиваційні зустрічі?

ПРОФЕСІЙНА КЛАСИФІКАЦІЯ
Олександр Носіков
Описи сучасних посад і професій 
— Монтажник мереж зв’язку (будівельні роботи)
— Монтажник зовнішніх трубопроводів

КЕЙСИ ВІД ФАХІВЦЯ
Станіслав Соломонов
Підсумований облік робочого часу: як його запровадити 
КЕЙС 1. Якими локальними нормативними актами регулюються питання запровадження підсумованого обліку робочого часу та як їх оформити?
КЕЙС 2. Як запровадити підсумований облік робочого часу зі зміною режиму роботи?
КЕЙС 3. Як запровадити підсумований облік робочого часу без зміни режиму роботи?
КЕЙС 4. Як запровадити підсумований облік робочого часу на новоствореній виробничій дільниці?

КАДРОТЕКА
Випробування: встановлення, продовження, звільнення 
— Встановлення випробування при прийнятті на роботу
— Продовження строку випробування
— Звільнення працівника у зв’язку
з установленням невідповідності займаній посаді

ІНФОТЕКА
Категорії працівників, з якими можна укладати контракт
Відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю України особливою формою трудового договору є контракт, сфера застосування якого визначається законами України. Тож у яких випадк

Галузеві правила внутрішнього трудового розпорядку 
Відповідно до статті 142 Кодексу законів про працю України трудовий розпорядок на підприємствах, в установах, організаціях визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку, які затверджуються трудовими колективами за поданням власника або уповноваженого ним органу і виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) на основі типових правил

КАДРОКОНСПЕКТ
Змінюємо істотні умови праці