✔ КАЛЕНДАР КАДРОВИКА
✔ МОНІТОРИНГ ЗАКОНОДАВСТВА
✔ ПРАВОВА ПОЗИЦІЯ
- Олександр Клименко. Трудова повинність в рамках воєнного стану: що це таке та кого вона стосується
— Що таке трудова повинність?
— Який порядок її запровадження?
— На кого може поширюватися трудова повинність?
✔ НАДЗВИЧАЙНІ КАДРОВІ СИТУАЦІЇ
- Наталія Киріченко. Дистанційна робота під час воєнного стану
— Як оформити дистанційний режим роботи?
— Хто може працювати дистанційно?
— На які особливості слід звернути увагу?
- Лариса Красовська. Чи може гендиректор частково виконувати свої обов’язки, перебуваючи у відпустці за кордоном?
— Чи може генеральний директор, перебуваючи у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, частково продовжувати виконувати свою роботу?
— Яким документом і як саме це оформити?
— Як вирішити проблему з підписанням документів, якщо гендиректор перебуває за кордоном?
✔ МЕНЕДЖМЕНТ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ
- Сергій Кравцов. Аванс на відрядження: законодавчі норми та Положення про службові відрядження підприємства
Як діяти в ситуації, коли згідно з КЗпП не можна відправити працівника у відрядження без видачі авансу, а головний бухгалтер не підписує розпорядження про його видачу, оскільки заявку на отримання грошей до державної скарбниці потрібно подавати щонайменше за 3 дні, а службові листи щодо відряджень надходять за день до початку відрядження?
- Світлана Цимбалюк. Виплата заробітної плати наперед: як не порушити законодавство
У березні працівникові виплатили 3 заробітні плати наперед. Як це оформити документально і чи не буде це порушенням? Що роботи з такими працівниками надалі? Як виплачувати заробітну плату працівникам, які перебувають у простої, та працівникам, з якими підприємство розірвало трудові договори?
✔ СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ
- Ольга Стахів. Виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю під час воєнного стану
Усім працівникам з інвалідністю у табелі обліку використання робочого часу проставлено «НЗ» за весь місяць. Чи вплине це якось на виконання квоти? Чи вплине на виконання квоти призупинення з особами з інвалідністю дії трудового договору?
✔ МОБІЛІЗАЦІЙНА ПІДГОТОВКА
- Вікторія Ліпчанська. Бронювання військовозобов’язаних у ФОП
Фізична особа — підприємець (далі — ФОП) має 2 найманих працівників. Основний вид діяльності — 01.11 «Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур», в обробітку — 180 га земель. Чи може ФОП забронювати військовозобов’язаних? Якщо це неможливо, чи є якийсь інший варіант (наприклад, оформити фермерське господарство)?
✔ ЕКСПРЕС-ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ
✔ ПРОФЕСІЙНА КЛАСИФІКАЦІЯ
- Олександр Клименко. Відеоспостереження на підприємстві: як назвати професію
— Які професійні назви робіт пов’язані з роботою із системами відеоспостереження?
— Чи потрібно розробляти посадову (робочу) інструкцію для працівника, який здійснюватиме відеоспостереження?
— Хто на підприємстві може виконувати обов’язки з ведення відеоспостереження?
✔ КАДРИ & ОХОРОНА ПРАЦІ
- Віталіна Дроздовська. Запитання гарячої лінії
— Статтею 11 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» передбачено зупинення дії окремих положень колективного договору. Оскільки згідно зі статтею 3 Закону України «Про колективні договори і угоди», колективний договір укладається між двома сторонами, як тлумачити «за ініціативою роботодавця» можливе зупинення дії окремих його положень? Це лише ініціатива щодо проведення спільних консультацій, чи примусовий наказ роботодавця зупинити дію окремих положень?
— Згідно зі статтею 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» у період дії воєнного стану щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарні дні. Оскільки законодавством не передбачено терміну давності, після якого працівник може втратити право на відпустки, не використані за минулі роки, чи можна у період дії воєнного стану надавати декілька щорічних основних відпусток, не використаних за минулі роки, тривалістю, наприклад, 24 календарні дні кожна?
— За яких підстав можна призупинити дію трудового договору, якщо підприємство розташовується в місцевості, в якій не ведуться бойові дії? Який механізм призупинення? Як роботодавцеві правильно обрати порядок дій, щоб уникнути і порушення прав працівників, і зайвих видатків зі свого боку?
— Чи потрібно при обчисленні тривалості щорічних відпусток враховувати святковий день, якщо статтю 78-1 КЗпП не скасовано?
— Чи можна в період війни звільнити працівника за власним бажанням або ж за угодою сторін?
— Працівнику надано відпустку без збереження заробітної плати на весь період оголошення воєнного стану в Україні. Наразі працівник хоче стати до роботи. Як такого працівника відкликати з відпустки без збереження заробітної плати?
— Як у воєнний час виплачувати заробітну плату працівникам — в повному обсязі чи 2/3 окладу?
— На який термін у воєнний час на прохання працівника роботодавець може надати йому відпустку за власний рахунок без збереження заробітної плати?
— Який документ працівник має надати, якщо призивається на воєнну службу під час мобілізації? А якщо пішов на війну добровольцем?
— Чи можна надавати щорічні відпустки військовозобов’язаним працівникам в період оголошення воєнного стану в країні? Як бути, якщо працівника мобілізовано на військову службу, а він перебуває у відпустці?
✔ ПРАКТИКА КАДРОВИКА
- Лариса Красовська. Реорганізація підприємства шляхом перетворення
— Як діяти працівникам кадрової служби у разі перетворення підприємства?
— Які зміни на підприємстві передбачають проведення процедури перетворення?
— Які особливості створення філії?
✔ КАДРОКОНСПЕКТ