...
Реєструйся

Журнал «КАДРОВИК.UA» № 6, 2022

✔ КАЛЕНДАР КАДРОВИКА
✔ МОНІТОРИНГ ЗАКОНОДАВСТВА
✔ ПРАВОВА ПОЗИЦІЯ

Жінка пішла у соціальну відпустку (має 2 дітей віком до 15 років), але в період цієї відпустки захворіла. Чи продовжувати працівниці відпустку після того, як їй закриють листок непрацездатності?

 

✔ КАДРОВИЙ ПРОФІЛЬ

— На які категорії осіб поширюється дія Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»?
— Якою є тривалість «чорнобильської» відпустки?
— Хто і як оплачує таку відпустку?

Працівник має статус прирівняної до учасника бойових дій особи (діти загиблих (померлих) ветеранів війни, посвідчення 1997 року). Чи має він право на додаткову відпустку учасникам бойових дій? Якщо так, то які документи він повинен надати?

Лікарка, яка евакуювалася до району, де, хоч і менш активно, але також ведуться бойові дії, виявила бажання працювати за спеціальністю у місцевому центрі первинної медико-санітарної допомоги. За приписами Наказу № 414 керівники закладів охорони здоров’я в період дії воєнного стану повинні, зокрема, забезпечити відповідне табелювання обліку робочого часу медичних працівників на підставі окремих довідок за підписом керівників військових медичних установ чи рапортів керівників військових підрозділів за місцем тимчасового перебування. Чи можна прийняти такого лікаря на роботу без відповідного оформлення, зокрема повідомлення ДПС?

 

✔ МЕНЕДЖМЕНТ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

Оклад працівника нижче мінімальної заробітної плати — 3000 грн. Як оплачується простій: 2/3 від усієї заробітної плати чи від окладу (без доплат) за єдиною тарифною сіткою?

— Які гарантії мають працівники на час простою?
— Як здійснюється оплата простою не з вини працівника?
— Як оплачувати простій працівникам – сумісникам?
— Які особливості оплати простою за час щорічної відпустки?

 

✔ НАДЗВИЧАЙНІ КАДРОВІ СИТУАЦІЇ

У заклад освіти до заміщення вакантної посади за конкурсом було прийнято доцента кафедри. Через 2 місяці після оголошення конкурсу обрали працівника за конкурсом та уклали з ним контракт строком на 2 роки. Термін дії контракту закінчується 30 серпня 2022 року. Якими нормативно-правовими актами керуватися для укладення додаткової угоди з науково-педагогічним працівником (продовження терміну дії контракту без проходження ним повторного конкурсу). Чи обов’язково звільняти такого працівника, якщо у нього закінчився строк контракту, і оголошувати конкурс?

 

✔ ЕКСПРЕС-ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ

 

✔ НАДЗВИЧАЙНІ КАДРОВІ СИТУАЦІЇ

Відповідно до наказу керівника підприємства працівника пе- реводять на іншу посаду. Чи потрібна згода працівника?

Менеджер з транспортно-експедиторської діяльності у компанії, яка надає транспортно-експедиторські послуги, оформлюватиме відвантаження тільки тоді, коли вони будуть здійснюватися в тій області, у якій він проживає. Чи можна оформити роботу працівника у такому випадку як надомну чи дистанційну або як відрядження?

На підприємстві діє колективний договір, згідно з яким особам, що одружуються, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 3 календарні дні. Чи можна працівникові — особі з інвалідністю ІІ групи, який бере шлюб, додатково (крім зазначеної відпустки у колективному договорі) надати ще 10 днів відпустки без збереження заробітної плати згідно із Законом України «Про відпустки»? Чи буде така відпустка враховуватися у кількість календарних днів відпустки за власний рахунок, які сумарно протягом року не мають перевищувати 15 календарних днів?

Працівники підприємства часто пишуть заяву на щорічну відпустку напередодні відпустки (за 2–3 дні), у заяві посилаються на параграф 2 статті 7 Конвенції МОП № 132 «Про оплачувані відпустки» та зазначають строки отримання «відпускних». Чи потрібно це прописувати в наказі? Як оформлюється згода щодо цього роботодавця та працівника?

 

✔ ІНФОТЕКА

  • Відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану
  • Нова форма звітності № 3-пн

 

✔ КАДРОКОНСПЕКТ

  • Зміни до графіка відпусток
  • Щорічні відпустки у графіку відпусток
  • Робота з графіком відпусток

Придбати          Читати у Живому журналі