...
Реєструйся

Журнал «КАДРОВИК.UA» № 8, 2022

✔ КАЛЕНДАР КАДРОВИКА

✔ МОНІТОРИНГ ЗАКОНОДАВСТВА

✔ PRIME-ТЕМА

Закон України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» в коментарях Мінекономіки (в редакції Закону України від 1 липня 2022 року № 2352-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин»).

 

✔ ПРАВОВА ПОЗИЦІЯ

Який порядок звільнення працівника за цією підставою?

Який порядок звільнення працівника за цією підставою?

Чи мають утримуватися аліменти з «лікарняного» за рахунок Фонду соціального страхування України у разі тривалої непрацездатності працівника (до 4 місяців) або  їх буде нараховано щомісяця як борг і після нарахування заробітної плати виплачено за 4 місяці?

Чи має працівник вносити суму аліментів на рахунок?

 

✔ НАДЗВИЧАЙНІ КАДРОВІ СИТУАЦІЇ

Якщо на підприємстві з ініціативи роботодавця встановлено режим неповного робочого часу. Чи можна одночасно оголосити простій?

Як у такому разі оплачувати працю працівників?

Якщо працівник працює дистанційно за кордоном чи можна його відрядити до іншої країни?

Чи можна направити у відрядження за кордон працівника, який працює дистанційно в Україні?

Чи можна запровадити дистанційну роботу за кордоном для радника директора, якщо підприємство належить до об’єктів критичної інфраструктури?

Працівник перебуває на окупованій території, на роботу не виходить, переїжджати сюди не збирається. Як звільнити такого працівника?

Чи має роботодавець юридичне право не погодитися надати юрисконсульту, який виїхав за кордон, дистанційну роботу (якщо юрисконсульт потрібен на робочому місці для того, щоб він міг надавати  консультації, укладати договори, візувати документи)?

Чи може директор взяти відпустку без збереження заробітної плати на період дії воєнного стану?

Як правильно оформити наказ про надання відпустки без збереження заробітної плати на період дії воєнного стану?

 

✔ ІНФОТЕКА

  • Як рахувати тривалість відпустки у серпні, якщо воєнний стан ще не продовжено  Порядок видачі трудової книжки на руки працівникові