Передплати журнал

Зміст журналу «Довідник кадровика» № 7, 2017


Шановні колеги!

Здається, нещодавно, у 2002 році, на вітчизняному ринку з’я­ви­ло­ся нове кадрове видання «Справочник кадровика». Пам’я­таємо, як святкували п’ятирічний, десятирічний ювілей. А нині вже минуло 15 років!

У будь­якому бізнесі важко багато років утримуватися на плаву, не просто було триматися і нам! 15 років — це ціла епоха: плеяда талановитих авторів, експертів, велика кількість   нових передплатників…

Протягом півтора десятка років ми постійно оновлювалися: запровадили двомовність журналу («Довідник кадрови­ка»/ «Справочник кадровика»), змінили формат, додали нові рубрики, запровадили різні заходи (курси підвищення кваліфікації кадровиків, дистанційні курси, конкурс «Кадровик року» тощо). Проте ми не зупиняємося на досягнутому і будемо вдосконалюватися й надалі.

Нам приємно, що поряд є ті, хто свої перші «кадрові кроки» робили разом із нами, і завдяки нашому виданню залишилися в кадровій сфері та досягли професійних висот. Сподіваємося, коло наших передплатників зростатиме і надалі!

До кінця півріччя 2017 року кадровики будуть ділитися своїм досвідом, а всі передплатники, які оформили редакційну передплату та передплату на «Укрпошті» (надавши відповідне підтвердження до редакції) на 2018 рік, матимуть змогу взяти участь у розіграші цінних подарунків.

Детальні умови будуть опубліковані у № 8 журналу «Довідник кадровика» та на порталі Всеукраїнської асоціації кадровиків (www.kadrovik.ua).

З повагою,
головний редактор

Ольга Харечко

_________________________________________________________

У № 7 «КАДРИ. Гарячі запитання кадровика» (щомісячного вкладення до журналу “Довідник кадровика”):

ЗАПИТАННЯ ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ

Галина БІЛОТКАЧ,
експерт гарячої лінії

Актуальні робочі ситуації
Експерт гарячої лінії відповідає на запитання читачів.

  • Який робочий період потрібно зазначати в наказі про надання щорічної основної відпустки внутрішньому сумісникові?
  • У якому розмірі виплачується вихідна допомога працівникові при звільненні у зв’язку зі скороченням штату працівників?
  • Чи утримується компенсація за щорічну відпустку у разі поновлення судом працівника на роботі?
  • Чи має право на вихідну допомогу працівник-сумісник, який звільняється у зв’язку зі скороченням штату працівників?
  • Чи обов’язково оформляти укладення трудового договору наказом за типовою формою № П-1?

Відповіді на ці та інші запитання — на сторінках журналу.

ЗАПИТАЙТЕ ФАХІВЦЯ

Запитання — відповідь

Олександр МАКУХА,
начальник відділу з управління персоналом апарату Сумської обласної державної адміністрації, володар звання «Кадровик року’2014»
Які терміни розгляду дисциплінарної справи державного службовця, котрий перебуває у відпустці, і чи призупиняється на період відпустки дисциплінарне провадження?

Олександр НОСІКОВ,
провідний науковий співробітник НДІ праці і зайнятості населення Міністерства соціальної політики України і Національної академії наук України, канд. соціол. наук
Яка «вилка» заробітної плати склалася на сьогодні для менеджера з продажу?

Світлана ЦИМБАЛЮК,
декан факультету управління персоналом, соціології та психології ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», докт. екон. наук
Чи враховується доплата за ведення військового обліку під час обчислення розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального рівня?

Микола БОЙКО,
доцент Інституту післядипломної освіти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, адвокат
Коли повідомити працівників про запровадження підсумованого обліку робочого часу, якщо не визначено остаточної дати його запровадження і не встановлено графіка змінності?

Сергій КРАВЦОВ,
канд. соціол. наук, ст. наук. співроб. Інституту праці і зайнятості населення Міністерства соціальної політики України та НАН України

Як правильно організувати роботу змінами, щоб уникнути перепрацювань?

Леонід СМІЯН,
полковник юстиції у відставці
Як діяти в ситуації, коли відсутні документи про демобілізацію працівника?

Олена РІВНЕНСЬКА,
експерт із трудового права, переможець конкурсу «Кадровик року’2016» у номінації «Управління персоналом»
Якої тривалості надати щорічну відпустку заступникові директора з виховної роботи ПТНЗ, котрий має педагогічне навантаження?

Микола ПОСТЕРНАК,
експерт з питань соціального страхування
Чи зараховується період надання підприємству послуг за цивільно-правовим договором до страхового стажу?

Галина БІЛОТКАЧ,
експерт гарячої лінії журналу «Довідник кадровика»
Чи має право на компенсацію за невикористану додаткову відпустку учасник бойових дій?

_________________________________________________________

МОНІТОРИНГ ЗАКОНОДАВСТВА

ПОДІЯ

Круглий стіл на тему «Трудовий кодекс vs КЗпП: переваги для роботодавця»

ІНТЕРВЮ З ПРАКТИКОМ

Світлана ЛІСТРОВА
Пора відпусток: на що звернути увагу роботодавцю
Чи можна взяти дві щорічні основні відпустки протягом календарного року? За яких умов надається відпустка за роботу за комп’ютером? Чи зменшується тривалість щорічної основної та додаткової відпустки при неповному робочому часі?

ТРУДОВЕ ЗАКОНОДАВСТВО

Микола БОЙКО
Особливості звільнення деяких категорій працівників (п. 9 ст. 36 КЗпП)
Що слугує підставою для звільнення працівника за пунктом 9 статті 36 КЗпП? Які категорії працівників можуть бути звільненні за цим пунктом? Як правильно оформити наказ про звільнення та запис у трудовій книжці працівника?

КАДОРОВІ СИТУАЦІЇ. ВИРІШУЄМО ПРАВИЛЬНО

Світлана ЦИМБАЛЮК
Особливості оплати праці працівникам бюджетної сфери
Якими нормативно-правовими документами регулюється оплата праці працівникам бюджетної сфери? За яких умов роботодавець зобов’язаний виплатити працівникові доплату до рівня мінімальної заробітної плати?

ПРАКТИКА КАДРОВИКА

Лариса МАРТИНЕНКО
Усе, що потрібно знати про щорічні відпустки
Як правильно оформити наказ про надання щорічної відпустки? У яких випадках щорічна відпустка переноситься на інший період? Які умови поділу щорічної відпустки на частини? У яких випадках працівника можна відкликати із щорічної відпустки?

АКТУАЛЬНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

Микола БОЙКО
Деякі особливості візування та підписання розпорядчих документів: застосування електронного підпису керівника підприємства
Чи можна візувати кадрові документи (накази про прийняття на роботу, надання відпустки, відкликання з відпустки, переміщення, сумісництво, допуск до самостійної роботи, звільнення тощо) електронним підписом керівника підприємства?

Олександр КЛИМЕНКО
Перейменування посади працівника суду
Якими нормативно-правовими документами варто керуватися для добору найбільш підходящої назви посади у системі державної служби? Що потрібно врахувати під час добору найбільш підходящої назви посади у відповідності до КП?

Станіслав СОЛОМОНОВ
Підсумований облік робочого часу для охоронників
За яких умов можливе запровадження на підприємстві режиму підсумованого обліку робочого часу? Яка тривалість роботи протягом доби та тижня за такого режиму?

ДІЛОВА МОВА

Оксана БЕЗВЕРХОВА
Правильно вживаємо українські слова
Чи властиве для української мови слово «міроприємство»? Яке тлумачення слів «нагода» та «пригода»? Чи відрізняються значення слів «переписка» та «листування»?

СУДОВА ПРАКТИКА

Лариса СИДОРОВА
Застосування положень п. 4. ст. 40 КЗпП у разі розташування підприємства у зоні проведення АТО
Які факти мають бути враховані при вирішенні спору щодо звільнення працівника на підставі п. 4 ст. 40 КЗпП за прогул, якщо підприємство розташоване на території самопроголошеної, невизнаної «ЛНР»? Чи визнається прогулом відсутність на роботі працівника, якщо він не виходить на роботу у зв’язку з переміщенням із районів проведення АТО?

СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ

Микола ПОСТЕРНАК
Розмір допомоги на поховання в 2017 році збільшено
Які підстави для призначення допомоги на поховання? Кому надається допомога на поховання? Які документи потрібно подати на підприємство для отримання допомоги?

ОХОРОНА ПРАЦІ

Микола ЛИСЮК
Охорона праці vs Кадрова служба: використання аутсорсингових послуг на підприємстві
Що таке аутсорсинг та які його види? За яких умов підприємству потрібно скористатися аутсорсинговими послугами? Виконання яких робіт передбачається аутсорсинговими організаціями?

РИНОК ПРАЦІ

Олена ПЛИСЮК
Реєстрація безробітного в центрі зайнятості та надання допомоги по безробіттю
Хто може набути статусу безробітного? Чи обов’язково реєстрація безробітного повинна відбуватися за зареєстрованим місцем проживання? Які документи необхідні для реєстрації безробітного в центрі зайнятості?

ПРОФЕСІЙНА КЛАСИФІКАЦІЯ

Олександр КЛИМЕНКО
Добір назв посад для інтернет-магазину: міжнародний досвід та вітчизняна практика
Які основні бізнес-процеси використовуються в інтернет-магазині? Які назви посад для інтернет-магазину можна підібрати у КП? Як утворити «розширені» назви посад відповідно до КП?

ПРОФЕСІЙНА КЛАСИФІКАЦІЯ

Олександр НОСІКОВ
Описи сучасних посад і професій
Що повинен знати та вміти диспетчер-інформатор? Які кваліфікаційні вимоги до бухгалтера? У чому полягає зміст роботи брокера?

ШПАРГАЛКА КАДРОВИКА

Як впливають святкові та неробочі дні, встановлені статтею 73 КЗпП України, а також тимчасова непрацездатність працівника на тривалість відпусток
Обмеження повороту виконання рішень по трудових спорах

КАДРОТЕКА

Зразки записів до трудової книжки про звільнення з ініціативи роботодавця