Передплати журнал

Актуальні запитання – відповіді стосовно військового збору


З 3 серпня 2014 року набрав чинності Закон України від 31 липня 2014 року № 1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів» (далі — ПКУ), яким, зокрема, встановлено військовий збір. Міндоходів у роз’ясненні від 8 серпня 2014 року надало відповіді на найбільш розповсюдженні питання.

1. На який період встановлюється військовий збір?

Військовий збір встановлюється тимчасово, до 1 січня 2015 року.

2. Хто є платниками військового збору?

Платниками військового збору є:

  • фізична особа – резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;
  • фізична особа – нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;
  • податковий агент.

3. Що є об’єктом оподаткування військовим збором?

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

4. Яка ставка військового збору?

Ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.

5. Як здійснюється нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору?

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ для податку на доходи фізичних осіб, за ставкою 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.