Бізнес на карантині — чи може директор залишитись без зарплати


За загальним правилом будь-яка робота за трудовим договором має оплачуватися з відповідним оподаткуванням.

Втім, на практиці, можливі ситуації, коли функції директора виконуються без оплати. Наприклад, у разі відсутності діяльності.

Платник податків поцікавився щодо права власника товариства, який особисто виконує функції директора, не нараховувати та не виплачувати собі зарплату під час карантину, або у зв’язку з відсутністю господарської діяльності.

Відповідь податківців зводиться до натяків на те, що винагорода за виконання посадовою особою своїх обов’язків та надання їй інших благ можуть здійснюватися виключно на умовах та підставах, зазначених у договорі між нею і товариством. А виплати за таким договором оподатковуються у загальному порядку.

Проте, ставлення до безоплатної роботи, навіть, якщо це буде передбачено у договорі – у інспекторів праці вельми негативне.

Тож, найприйнятнішим варіантом лишається виплата хоча б символічної винагороди та сплата ЄСВ у розмірі, не менш мінімального.

Матеріали до теми


Відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану за ініціативою роботодавця
Розділом VI Закону України від 15 листопада 1996 №504/96-ВР «Про відпустки» зі змінами (далі – Закон № 504) передбачено надання працівникові ...
Робота за сумісництвом, якщо на основному місці роботи оформлено простій
Чи можна працевлаштуватися на роботу за сумісництвом як ВПО, якщо на основному місці роботи працівникові оформлено простій? Чи може він ...