...
Реєструйся

Бронювання новоприйнятого працівника: які обмеження діють?


ЗАПИТАННЯ

Працівника з 1 листопада 2024 року прийняли за основним місцем роботи на підприємство, яке має статус критично важливого. Посадовий оклад згідно зі штатним розписом — 21 000 грн. Чи може підприємство забронювати цього працівника в січні 2025 року?

 

ВІДПОВІДЬ

Насамперед потрібно врахувати, що забронювати працівників можуть суб’єкти, які вказані в п. 1 Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, затвердженого постановою КМУ від 27 січня 2023 року № 76 (далі — Порядок № 76).

Журнал обліку результатів перевірки стану військового обліку
Формат (розмір): 210×297 мм • Обсяг: 60 с.

Серед таких суб’єктів, зокрема, підприємства, установи та організації, яких в установленому порядку визначено критично важливими:

  • для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період;
  • для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Якщо підприємство вже має статус критично важливого, то воно повинно підтвердити такий статус, щоб відповідати новим вимогам Порядку № 76. При цьому для критично важливих підприємств та установ, які станом на 23 листопада мають такий статус на підставі рішень відповідних органів влади, строк дії яких закінчується до 30 листопада 2024 року (включно), передбачено збереження цього статусу до 31 грудня 2024 року (пп. 5 п. 2 постанови КМУ від 22 листопада 2024 року № 1332 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час»; далі — Постанова № 1332). Але надалі такий статус потрібно підтвердити, адже всі рішення щодо надання статусу критично важливих для підприємств, установ та організацій мають переглянути органи, які надавали такий статус, до 23 лютого 2025 року (п. 7 Постанови № 1332).

Таким чином, насамперед має бути виконано умову щодо підтвердження статусу критично важливого підприємства.

Плакати та шпаргалки для роботи відповідального за ведення військового обліку на підприємстві
0 (800) 219-977 • podpiska@mediapro.com.ua

Проте в цій ситуації перешкодою для бронювання працівника в січні 2025 року може стати відсутність зарплати в жовтні 2024 року. В абзаці третьому п. 8 Порядку № 76 вказано:

«Не підлягають бронюванню військовозобов’язані, які займають посади на критично важливому підприємстві, в критично важливій установі, нарахована заробітна плата яких в кожному місяці останнього звітного періоду (кварталу) нижче за розмір мінімальної заробітної плати по країні, помноженої на коефіцієнт 2,5 (крім державних і комунальних підприємств, установ і організацій, господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі або перебувають у комунальній власності, та господарських товариств, більше 50 відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави або комунальної власності в яких становить 100 відсотків)».

Тому формально в цій ситуації в разі бронювання працівника в січні 2025 року не виконано умову щодо нарахування зарплати у визначеному розмірі (не менше 20 000 грн) у кожному місяці останнього звітного періоду (кварталу). Очевидно, що можливість для бронювання в цій ситуації з’явиться вже у квітні 2025 року.

Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 219-977

Сподіваємося, що Мінекономіки незабаром надасть роз’яснення щодо цієї та інших проблемних ситуацій, які стосуються нової процедури бронювання працівників.

Джерело: ЛІГА:ЗАКОН

Кадровий форум «Зміни трудового законодавства та військового обліку — 2024. Що врахувати в роботі на 2025?»

Матеріали до теми


Відстрочка заброньованому працівнику: як отримати за новими правилами?
Бронювання — лише через Портал Дія За новими правилами бронювання військовозобов’язаних відбуватиметься в електронній формі засобами Порталу Дія. Саме такий ...