...
Реєструйся

Страховий стаж для пенсії можна докупити у різний спосіб


У Пенсійному фонді України (далі — ПФУ) пояснили можливість докупівлі страхового стажу через два типи добровільної участі. Перший тип передбачає участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (через Державну податкову службу України), а другий — в солідарній системі пенсійного страхування (через вебпортал ПФУ).

ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безоплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»

Отже, щодо першого типу. Договір добровільного страхування передбачає сплату страхового внеску самостійно за певний період. Він підходить для людей, які не працюють, у кого не оформлені трудові відносини з роботодавцем, а також для іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають в Україні. Також можуть укладати договори й українці, які працюють за кордоном. Термін дії договору — не менше року (крім договорів про одноразову сплату). Для укладання такого договору потрібно звернутися до органу доходів і зборів Державної податкової служби за місцем проживання і подати заяву.

Читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»: Страховий стаж, обчислений з трудової книжки та з Додатка № 9, не збігаються: як здійснювати розрахунки?

Для участі в системі добровільного пенсійного страхування особа укладає договір через вебпортал електронних послуг ПФУ в електронній формі з Пенсійним фондом шляхом приєднання до Типового договору про добровільну сплату страхових внесків. Договір про добровільну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування може бути укладено і на користь третьої особи. До речі, право добровільної сплати додаткових пенсійних страхових внесків на пенсійне страхування отримали й особи, що досягли 16-річного віку та не є пенсіонерами.

Джерело: Пенсійний фонд України у Вінницькій області

Передплата

Матеріали до теми


Щодо продовження трудових відносин із працівником зі статусом біженця за кордоном
Законодавством про працю не передбачено обов’язку працівника повідомляти роботодавця про своє місцезнаходження та отримання статусу біженця або визнання його особою, ...
Проведення атестації робочих місць за умовами праці під час воєнного стану
Атестація може проводитись і є обов’язковою для робочих місць із наявними шкідливими виробничими факторами. Проте відповідно до пункту 3.4 Методичних ...