Чи оподатковуються декретні військовим збором?


Оскільки об’єктом оподаткування військовим збором є доходи фізичних осіб у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, то під час визначення об’єкту оподаткування в частині зарплатних виплат слід керуватися підпунктом 14.1.148 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України.

Як неодноразово вказувалось, з метою визначення об’єкту оподаткування податком на доходи фізичних осіб використовується Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Держкомстату від 13.01.2004 № 5.

Сума допомоги по вагітності та пологах не відноситься до фонду оплати праці відповідно до підпункту 3.2 Інструкцій № 5. Тому підстав дня утримання військового збору з декретних немає. Із декретних необхідно утримувати лише єдиний внесок.