Чи має право керівник підприємства підписувати документи в період перебування у щорічній відпустці чи на «лікарняному»?


КАДРОбудні. П’ятниця. Відпустки

Чи має право керівник підприємства підписувати документи в період перебування у щорічній відпустці чи на «лікарняному»?

Заборони нема.

Ні КЗпП, ні іншими нормативно-правовими актами, що регламентують виконання посадових обов’язків керівниками підприємств, установ та організацій, належними чином не врегульовано питання стосовно можливості продовження чи необхідності припинення керівником підприємства (генеральним директором, директором) виконання своїх посадових обов’язків у період перебування в щорічній відпустці, під час тимчасової непрацездатності, відрядження тощо.

На практиці часто трапляються випадки, коли керівники підприємств у зазначених випадках не призначають інших осіб для тимчасового заміщення на період своєї відсутності, а продовжують виконувати окремі посадові обов’язки, зокрема підписують від імені підприємства накази, договори, платіжні та інші документи. Таким чином, керівник правомірно продовжує користуватися своїми посадовими повноваженнями, у т. ч. і правом підпису.

 

 

 

 

 

Матеріали до теми


Чи може заступник директора працювати дистанційно за кордоном?
Статтею 60-2 Кодексу законів про працю України не передбачено чіткого переліку посад і робіт, які можна виконувати з використанням інформаційно-комунікаційних ...
Чи має право директор школи надавати відпустки без збереження заробітної плати більше ніж 14 днів в умовах воєнного часу і який максимальний термін?
Максимальний термін надання відпусток без збереження заробітної плати — до закінчення воєнного стану. Так, відповідно до частини 3 статті 12 ...
Чи має право директор школи наразі надавати педагогічним працівникам чергову щорічну відпустку (під час навчального процесу)?
Відповідно до частини тринадцятої статті 10 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі — Закон ...