Чи має право начальник відділу освіти працювати за сумісництвом керівником в Центрі культури та дозвілля?


Поняття «сумісництво» визначено Постановою Кабінету Міністрів України від 3 квітня 1993 року № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» (далі — Постанова № 245) та Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженим наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства фінансів України від 28 червня 1993 року № 43.

Сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи за наймом. Вище згаданими документами встановлено обмеження на роботу за сумісництвом певних категорій працівників.

Так, пунктом 4 Постанови № 245 передбачено, що окрім працівників, яким законодавчими актами заборонено працювати за сумісництвом, не мають права працювати за сумісництвом також керівники державних підприємств, установ і організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їхні заступники (за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності). Особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, заборонено займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією або законами України. Стаття 25 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» передбачені обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності для посадових осіб органів місцевого самоврядування, а саме:

— займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією або законами України;

— входити до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку (крім випадків, коли особи здійснюють функції з управління акціями (частками, паями), що належать державі чи територіальній громаді, та представляють інтереси держави чи територіальної громади в раді (спостережній раді), ревізійній комісії господарської організації), якщо інше не передбачено Конституцією або законами України, крім випадку, передбаченого абзацом 1 частини 2 цієї статті.

Дане роз’яснення не встановлює норм права, а носить лише інформаційний характер.

Джерело: Управління Держпраці у Рівненській області

Матеріали до теми


ВІЙСЬКОВА КАДРОВА КАВА. Сумісництво – це окремий трудовий договір. Але чи письмовий?
ТЕМА: СУМІСНИЦТВО – ЦЕ ОКРЕМИЙ ТРУДОВИЙ ДОГОВІР КАДРОВА КАВА З ВІКТОРІЄЮ ЛІПЧАНСЬКОЮ Сумісництво – це окремий трудовий договір. Але чи ...
Що робити з сумісниками-педагогами, якщо школа відновила свою роботу дистанційно?
У позашкільному закладі працюють сумісники-педагоги. Заклад призупинив діяльність на 2 тижні, а потім поновив та почав працювати дистанційно. Що директору ...
Як працівникові влаштуватись на нову роботу, якщо він не звільнений з попередньої?
Як працівнику, який не звільнився з попереднього місця роботи через те, що підприємство зруйноване, влаштуватись на офіційну роботу? Працівник, який ...
НАЗК: держслужбовці у ЗСУ та теробороні не порушують вимог сумісництва
Державні службовці, які вступили до лав Збройних сил України, територіальної оборони та добровольчих формувань, не порушують вимоги щодо сумісництва та ...