Передплати журнал

Чи може працівник із нефіксованим робочим часом відмовитися виконувати роботу на вимогу роботодавця: відповідь від Держпраці


Так, якщо роботодавець вимагає виконання роботи поза межами базових днів і годин або якщо працівнику було повідомлено про наявність роботи з порушенням мінімальних строків, визначених трудовим договором із нефіксованим робочим часом. У такому разі відмову не можна вважати порушення умов трудового договору.

Джерело: Управління Держпраці у Черкаській області

Матеріали до теми


Чи надають обов’язкову неоплачувану відпустку без заяви роботодавцю: приклад Верховного Суду
Верховний Суд розглянув спір звільненої працівниці й роботодавця, предметом якого стало звільнення через прогул, адже працівниця не подала особисто роботодавцю ...
Чи можна прийняти на роботу працівника без документа про освіту?
Ситуація Під час прийняття на посаду секретаря працівник не подав документа про освіту, проте пообіцяв надати диплом, коли забере його ...
Під час укладення трудового договору працівник не погоджується на певні його умови: що робити в такій ситуації
Згідно із частиною третьою статті 9 Кодексу законів про працю України забороняється примушення працівника до укладення трудового договору, що містить ...
«Припинення трудових договорів у зв’язку зі смертю працівника або роботодавця»: відповідь на запитання з посібника
Посібник «Припинення трудових договорів у зв’язку зі смертю працівника або роботодавця», який підготувала редакція журналу «КАДРОВИК.UA», містить три модулі: Документи, ...