Чи може у штаті підприємства бути адвокат?


Державна фіскальна служба України (ДФС) у листі від 15.08.2017 № 1603/С/99-99-13-01-02-14/ІПК роз’яснила окремі питання щодо здійснення незалежної професійної діяльності. Зокрема у листі наголошується, що правові засади організації діяльності адвокатури та здійснення адвокатської діяльності в Україні регулюються Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 05.07.2012 № 5076-VI, ч. 3 ст. 4 якого визначено, що адвокат може здійснювати адвокатську діяльність індивідуально або в організаційно-правових формах адвокатського бюро чи адвокатського об’єднання (організаційні форми адвокатської діяльності).

Згідно з підп. 14.1.226 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України незалежна професійна діяльність — це діяльність адвокатів, за умови, що такий адвокат не є працівником в межах такої незалежної професійної діяльності. Отже, фізична особа, яка провадить незалежну адвокатську діяльність, може бути найманим працівником у юридичної особи та/або фізичної особи — підприємця на посаді, яка не передбачає здійснення адвокатської діяльності та надання адвокатських послуг, та не може представляти свого роботодавця як адвокат.

Джерело: редакція журналу «Довідник кадровика»

Видання для кадровиків Журнали реєстрації