Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Чи можна прописати в трудовому договорі пункт про повернення під час звільнення працівником коштів, витрачених на його підготовку та навчання?

Дата публікації: 22.06.2020

КАДРОбудні. Понеділок. Прийняття на роботу

Підприємство перевозить легкові автомобілі власними автовозами з країн ЕС в Україну. Є постійна потреба в кадрах. Залучаючи нових працівників, підприємство зіткнулося з проблемою їх недостатньої підготовки. Чи можна прописати в трудовому договорі пункт про повернення під час звільнення працівником — водієм автотранспортних засобів коштів, витрачених на його підготовку та навчання?

Законодавством не заборонено сторонам трудового договору визначити в ньому умови, порядок і розмір відшкодування працівником роботодавцеві його витрат на перепідготовку чи підвищення кваліфікації працівника. Це має бути додатковою (факультативною) умовою трудового договору, укладеного в письмовій формі. Такою умовою трудовий договір може бути доповнено (шляхом укладення про це додаткової письмової угоди) і після його укладення, навіть якщо сам договір первісно укладено в усній формі.