Чи можна відправляти працівників у «карантинну відпустку» з 18 березня?


Запитання: Відпустка без збереження заробітної плати на період карантину для всіх працівників введена відповідно до змін до статті 26 Закону «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР, тобто відправити працівників в таку відпустку можна з 18 березня (після набуття чинності Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17 березня 2020 року № 530-IX)?

Роз’яснення: Для всіх ця відпустка надається за бажанням працівника

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17 березня 2020 року № 530-IX було внесено зміну до статті 26 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР, а саме додано частину другу, відповідно до якої у разі встановлення Кабінетом Міністрів України карантину відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 6 квітня 2000 року № 1645-III термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається у загальний термін, встановлений частиною першою цієї статті.

Що це означає? Відповідно до зазначених змін не введено нового виду відпустки у зв’язку з карантином, а відпустка без збереження заробітної плати, яка надавалась у період встановлення карантину, не враховується до тривалості відпустки 15 к. дн. на рік. Карантин на території України було оголошено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України коронавірусуCOVID-19» від 11 березня 2020 року № 211. Карантин був оголошений на території України з 12 березня до 3 квітня 2020 року. Отже, починаючи з 12 березня 2020 року, тобто з часу оголошення карантину, відпустка без збереження заробітної плати надана працівнику за його бажанням в період карантину, не рахується до 15 к.д. на рік.

 

 

Матеріали до теми


Порушення законодавства про захист персональних даних
СИТУАЦІЯ У нашому закладі була створена АСУ (автоматична система управління) — це електронна база документів (відомості, накази тощо), до якої ...
Працівник покинув зону бойових дій: тимчасове призупинення дії трудового договору
Статтею 13 Закону України № 2136 від 15 березня 2022 року «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» визначено, ...
Чи може заступник директора працювати дистанційно за кордоном?
Статтею 60-2 Кодексу законів про працю України не передбачено чіткого переліку посад і робіт, які можна виконувати з використанням інформаційно-комунікаційних ...