Чи можна знищувати документи без податкової перевірки?

Дата публікації: 08.02.2019

Головне управління ДФС в Луганській області в індивідуальній податковій консультації від 4 січня 2019 року № 39/ІПК/12-32-14-09-08 роз’яснило питання знищення документів, строк зберігання яких сплинув, якщо контролюючий орган за цей період не провів перевірку.

Відповідно до пункту 44.3 Податкового кодексу України, підприємство повинно зберігати первинні документи не менше 1095 днів (2555 днів — для документів з трансфертного ціноутворення) з дня подання податкової звітності, для складення якої вони використовувались.

Натомість документи потрібно зберігати до закінчення податкової перевірки і терміну оскарження прийнятих за її результатами рішень або вирішення справи судом. Нагадаємо, що відповідно до ст. 102 ПК, податківці мають право провести перевірку не пізніше 1095 дня (2555 дня — по контрольованим операціями), наступного за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.

Управління ДФС зазначило, що питання щодо строків зберігання документів бухгалтерського обліку та звітності має вирішуватись окремо для кожного виду документа.

Видання для кадровиків Журнали реєстрації