Реєструйся

Чи можна знищувати документи без податкової перевірки?


Головне управління ДФС в Луганській області в індивідуальній податковій консультації від 4 січня 2019 року № 39/ІПК/12-32-14-09-08 роз’яснило питання знищення документів, строк зберігання яких сплинув, якщо контролюючий орган за цей період не провів перевірку.

Відповідно до пункту 44.3 Податкового кодексу України, підприємство повинно зберігати первинні документи не менше 1095 днів (2555 днів — для документів з трансфертного ціноутворення) з дня подання податкової звітності, для складення якої вони використовувались.

Натомість документи потрібно зберігати до закінчення податкової перевірки і терміну оскарження прийнятих за її результатами рішень або вирішення справи судом. Нагадаємо, що відповідно до ст. 102 ПК, податківці мають право провести перевірку не пізніше 1095 дня (2555 дня — по контрольованим операціями), наступного за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.

Управління ДФС зазначило, що питання щодо строків зберігання документів бухгалтерського обліку та звітності має вирішуватись окремо для кожного виду документа.

Видання для кадровиків Журнали реєстрації

Матеріали до теми


Ведення уроків чи гуртків директором не є сумісництвом: роз’яснення МОН
Чи дозволене виконання викладацької чи гурткової роботи керівним та іншим працівникам закладів освіти у цьому ж закладі освіти в межах ...
Дещо про обчислення допомоги по тимчасовій непрацездатності: роз’яснення ПФУ
Ситуація Чи виключаються із розрахункового періоду, за який визначається середньоденна заробітна плата працівника для обчислення йому допомоги по тимчасовій непрацездатності, ...
Роз’яснення Держпраці щодо спрощеного режиму регулювання трудових відносин
Особливості застосування спрощеного режиму регулювання трудових відносин визначені статтею 495 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Кому доречно ...
Скасовано механізм перенесення невикористаних днів відпустки в разі зміни місця роботи
Східне міжрегіональне управління продовжує надавати працівникам та роботодавцям консультації та рекомендації з питань законодавства про працю під час дії в ...