У Державній службі з питань праці роз’яснили, що відповідно до статті 38 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні. Але це було в мирний час.
Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»
Нині діє Закон України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». У статті 4 цього закону зазначено, що в зв’язку з веденням бойових дій у районах, де розташовані підприємство, установа, організація, та існуванням загрози для життя й здоров’я працівника він може розірвати трудовий договір з власної ініціативи в строк, зазначений у його заяві.
Система «КАДРИ.UA» працює 24/7 — саме тут ви знайдете багато корисного та отримаєте миттєву допомогу з усіх питань трудового законодавства.
Зазначимо також, що працівника може бути звільнено й у вихідний для нього день (з дотриманням у день звільнення правила про видання трудової книжки та копії наказу про звільнення) — це прямо передбачено статтею 116 КЗпП. Усі суми, що належать працівнику від підприємства, установи, організації, виплачуються в день звільнення. Якщо працівник у день звільнення не працював, то належні йому суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.
Джерело: Управління інспекційної діяльності у Запорізькій області