...
Реєструйся

Чи наразі обов’язкове двотижневе відпрацювання перед звільненням?


У Державній службі з питань праці роз’яснили, що відповідно до статті 38 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні. Але це було в мирний час.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Нині діє Закон України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». У статті 4 цього закону зазначено, що в зв’язку з веденням бойових дій у районах, де розташовані підприємство, установа, організація, та існуванням загрози для життя й здоров’я працівника він може розірвати трудовий договір з власної ініціативи в строк, зазначений у його заяві.

Система «КАДРИ.UA» працює 24/7 — саме тут ви знайдете багато корисного та отримаєте миттєву допомогу з усіх питань трудового законодавства.

Зазначимо також, що працівника може бути звільнено й у вихідний для нього день (з дотриманням у день звільнення правила про видання трудової книжки та копії наказу про звільнення) — це прямо передбачено статтею 116 КЗпП. Усі суми, що належать працівнику від підприємства, установи, організації, виплачуються в день звільнення. Якщо працівник у день звільнення не працював, то належні йому суми  мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.

Джерело: Управління інспекційної діяльності у Запорізькій області

Кадровий форум «Зміни трудового законодавства та військового обліку — 2024. Що врахувати в роботі на 2025?»

Матеріали до теми


Щодо інформування центру зайнятості про майбутнє скорочення працівників
Роботодавець зобов’язаний інформувати центр зайнятості про планування вивільнення працівників за два місяці до вивільнення тільки, якщо звільнення на підставі скорочення ...
Чи повинен повідомити за два тижні неповнолітній працівник про звільнення на вимогу батьків?
Ні, не повинен. Відповідно до статті 199 КЗпП батьки, усиновителі і піклувальник неповнолітнього, а також державні органи та службові особи, ...