Чи не буде вважатися помилкою, якщо не дотримані строки проведення чергової атестації, а пільги дотримуються і виплачуються згідно з висновками попередньої атестації?


Згідно з пунктом 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 № 442, атестація проводиться атестаційною комісією, визначається наказом по підприємству в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років.Термін проведення чергової атестації визначається з урахуванням того, що вона має бути завершена до закінчення терміну дії попередньої атестації.

Результати атестації робочих місць за умовами праці є єдиною прийнятною підставою для об’єктивної оцінки умов праці та обґрунтованого надання працівникам, які працюють у шкідливих і важких умовах, пенсій за віком на пільгових умовах за Списками № 1 і 2, щорічних додаткових відпусток, підвищеної оплати праці, скороченого робочого тижня, молока або інших рівноцінних харчових продуктів та застосовуються протягом 5 років після їх затвердження наказом.

Продовження термінів дії атестації робочих місць за умовами праці на більший термін чинним законодавством не передбачено.

Джерело: Управління Держпраці в Рівненській області

Видання для кадровиків Журнали реєстрації

Матеріали до теми


Порушення законодавства про захист персональних даних
СИТУАЦІЯ У нашому закладі була створена АСУ (автоматична система управління) — це електронна база документів (відомості, накази тощо), до якої ...
Працівник покинув зону бойових дій: тимчасове призупинення дії трудового договору
Статтею 13 Закону України № 2136 від 15 березня 2022 року «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» визначено, ...
Чи може заступник директора працювати дистанційно за кордоном?
Статтею 60-2 Кодексу законів про працю України не передбачено чіткого переліку посад і робіт, які можна виконувати з використанням інформаційно-комунікаційних ...