Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»

Чи обов’язково роботодавцю проводити на підприємстві атестацію працівників?

Дата публікації: 04.09.2018
Чи обов’язково роботодавцю проводити на підприємстві атестацію працівників?
Рішення, чи проводити атестацію, приймає роботодавець.

У частині 1 статті 11 Закону України «Про професійний розвиток працівників» від 12 січня 2012 року № 4312-VI зазначено, що роботодавці можуть проводити атестацію працівників, але не зобов’язані. Категорії працівників, які підлягають атестації, та періодичність її проведення визначаються колективним договором. На підприємствах, в установах та організаціях, у яких не укладаються колективні договори, категорії працівників, які підлягають атестації, строки та графік її проведення визначаються роботодавцем за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації.

Отже, роботодавець на власний розсуд вирішує, проводити чи не проводити атестацію працівників.

Білоткач Галина Панасівна,
експерт гарячої лінії
Більше нових актуальних запитань від передплатників і читачів та вичерпних відповідей на них від експерта гарячої лініїГалини Білоткач— у вкладенні до журналу«КАДРОВИК.UA»«Кадри. Гарячі запитання кадровика» № 9, 2018,