...
Реєструйся

Чи передаються у спадок соціальні страхові виплати?


Відповідно до Цивільного кодексу України, «спадкування» – це перехід прав та обов’язків (спадщини) від людини, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

До складу спадщини входять права та обов’язки, що належали померлій особі на момент відкриття спадщини, і які не припинилися внаслідок її смерті. Права та обов’язки, що нерозривно пов’язані безпосередньо з особою спадкодавця, зокрема, право на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, — до складу спадщини не входять.

Соціальне страхування: новації-2023 — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Тобто спадкоємці померлої людини можуть отримати лише ті страхові виплати у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, які належали застрахованій особі, та не були одержані нею за життя. Саме такі виплати передаються членам сім’ї постраждалого, а у разі їх відсутності – входять до складу спадщини.

При цьому до складу спадщини можуть включатися і суми страхових виплат, що не були своєчасно виплачені постраждалій людині, з вини уповноваженого органу управління або його територіальних органів відповідно до Закону України від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Виплата аліментів у разі тривалої непрацездатності працівника — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Джерело: ПФУ

Весна у подарунок Акція 6=9

Матеріали до теми


Якщо «лікарняний» закритий у вихідний, коли призначати допомогу?
Відповідно до пункту 3 частини другої Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затвердженого наказом МОЗ від 17 червня 2021 ...
Особливості надання допомоги по тимчасовій непрацездатності по догляду
Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» до страхових виплат у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності відноситься допомога ...