Чи потрібно брати дозвіл у центрі зайнятості на укладення цивільно-правового договору з іноземцем?


КАДРОбудні. Понеділок. Прийняття на роботу

Чи потрібно брати дозвіл у центрі зайнятості на укладення цивільно-правового договору з іноземцем?

Ні, не потрібно.

Законодавством України не передбачено отримання дозволу в центрі зайнятості на укладення з іноземцем цивільно-правового договору (підряду, про надання послуг). Дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства потрібен у разі, коли іноземець чи особа без громадянства працюватиме на умовах трудового договору (контракту), крім осіб, зазначених у частині 6 статті 42 Закону України «Про зайнятість населення» від 5 липня 2012 року № 5067-VI.

Відповідно до статті 6 Цивільного кодексу України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (ч. 1 ст. 627 зазначеного Кодексу).

Отже, суб’єкт господарювання може укласти з іноземцем цивільно-правовий договір. При цьому дозвіл центру зайнятості не потрібен.

Матеріали до теми


Працівник покинув зону бойових дій: тимчасове призупинення дії трудового договору
Статтею 13 Закону України № 2136 від 15 березня 2022 року «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» визначено, ...
Чи може заступник директора працювати дистанційно за кордоном?
Статтею 60-2 Кодексу законів про працю України не передбачено чіткого переліку посад і робіт, які можна виконувати з використанням інформаційно-комунікаційних ...
Чи має право директор школи надавати відпустки без збереження заробітної плати більше ніж 14 днів в умовах воєнного часу і який максимальний термін?
Максимальний термін надання відпусток без збереження заробітної плати — до закінчення воєнного стану. Так, відповідно до частини 3 статті 12 ...
Чи має право директор школи наразі надавати педагогічним працівникам чергову щорічну відпустку (під час навчального процесу)?
Відповідно до частини тринадцятої статті 10 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі — Закон ...