У Держпраці роз’яснили, чи існують законні підстави для звільнення працівника з роботи у період служби за призовом під час мобілізації.
Частиною третьою статті 119 Кодексу законів про працю України зі змінами передбачено, що за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи і посада.
Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»
Формат: відеоуроки • Для довідок: 0 (800) 219-977
Разом з тим трудові відносини з працівником, призваним на військову службу, можуть бути припинені за бажанням працівника або за угодою сторін (на підставі заяви працівника).
Нагадаємо, з початком воєнного стану в Україні та оголошенням загальної мобілізації багато працівників і роботодавців зіткнулися з викликами, пов’язаними з призовом на військову службу, бронюванням працівників, заміщенням вакантних посад, виконання трудових гарантій та реалізації трудових прав.
Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 219-977
Норми КЗпП передбачають таку підставу припинення трудового договору як призов або вступ працівника на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу. Разом з тим, працівникам, які проходять базову військову службу, мобілізовані, призвані на службу офіцерами, резервістами чи служать за контрактом під час особливого періоду, гарантується збереження їхнього місця роботи та посади. Це стосується будь-яких підприємств, установ, організацій чи фізичних осіб-підприємців, незалежно від форми власності.
Джерело: Центрально-Західне міжрегіональне управління Держпраці