Реєструйся

ЧИ Є ПОРУШЕННЯМ НЕВИДАЧА ПРАЦІВНИКАМ, ЗАЙНЯТИМ НА ШКІДЛИВОМУ ВИРОБНИЦТВІ, БЕЗОПЛАТНО МОЛОКА


Держпраці дала роз’яснення щодо безоплатної видачі молока працівникам, зайнятим на роботах із шкідливими умовами праці у листі від 20.09.2018 р. № 7454/4/4.5-ДП-18.

Зокрема, безоплатна видача молока (або інших рівноцінних харчових продуктів) для працівників, що зайняті на роботах з важкими та шкідливими умовами праці, передбачена ст. 166 КЗпП, ст. 7 Закону України “Про охорону праці”.

Невидача працівникам, що зайняті на роботах з важкими та шкідливими умовами праці, молока або інших рівноцінних харчових продуктів є порушенням законодавства про працю.

Відповідно до частини третьої ст. 7 Закону України “Про охорону праці”роботодавець може за свої кошти додатково встановлювати за колективним договором (угодою, трудовим договором) працівникові пільги і компенсації, не передбачені законодавством, зокрема безкоштовну видачу молока або інших рівноцінних харчових продуктів у випадках, коли концентрація хімічних речовин на робочому місці не перевищує гранично допустиму.

Також, згідно зі ст. 91 КЗпП підприємства, установи, організації в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів можуть установлювати додаткові порівняно із законодавством трудові і соціально-побутові пільги для працівників, у т. ч. безоплатну видачу молока або інших рівноцінних харчових продуктів в профілактичних цілях незалежно від концентрації в повітрі робочої зони і тривалості дії хімічних речовин.

Видання для кадровиків Журнали реєстрації

Матеріали до теми


Заборони для персоналу підприємства під час раптового відключення електроенергії: відповідь із посібника
Наразі чимало підприємств не можуть функціонувати в ефективному режимі через перебої з електропостачанням. У зв’язку із цим пропонуємо переглянути одне ...
Держпраці повідомила про запуск нового розділу «Психосоціальна підтримка на роботі»
Державна служба з питань праці (далі — Держпраці) запустила новий розділ «Психосоціальна підтримка на роботі» на своєму порталі. Тут Держпраці ...