...
Реєструйся

Чи є право на пенсію у зв’язку із втратою годувальника у неповнолітніх всиновлених дітей?


ЗАПИТАННЯ

Після смерті чоловіка моя 15-річна донька отримує пенсію по втраті годувальника. Я вийшла заміж, і мій нинішній чоловік доньку вдочерив. Чи може вона і надалі отримувати пенсію?

 

ВІДПОВІДЬ

Згідно зі статтею 36 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пенсія у зв’язку з утратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні.

Дітям пенсія у зв’язку із втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

Неповнолітні діти, які мають право на пенсію у зв’язку із втратою годувальника, зберігають це право і в разі їх усиновлення.

Джерело: ПФУ

Передплата

Матеріали до теми


НАДС проводить презентацію посібника «Новації Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 2 травня 2023 року: коментарі та порівняльний аналіз»
23 травня відбудеться презентація посібника «Новації Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 2 травня 2023 року: коментарі ...
Перша психологічна допомогу на робочому місці: хто може надати?
Першу психологічну допомогу (ППД) можуть надавати навчені працівники або штатний психолог. Розмір підприємства, умови роботи, наявні ресурси підкажуть роботодавцю, скільки ...
МОЗ запустило електронну систему забезпечення безперервного професійного розвитку медпрацівників
Безперервний професійний розвиток працівників сфери охорони здоровʼя є однією із передумов забезпечення якості та ефективності медичної допомоги. МОЗ України за ...