Реєструйся

Чи є право на пенсію у зв’язку із втратою годувальника у неповнолітніх всиновлених дітей?


ЗАПИТАННЯ

Після смерті чоловіка моя 15-річна донька отримує пенсію по втраті годувальника. Я вийшла заміж, і мій нинішній чоловік доньку вдочерив. Чи може вона і надалі отримувати пенсію?

 

ВІДПОВІДЬ

Згідно зі статтею 36 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пенсія у зв’язку з утратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні.

Дітям пенсія у зв’язку із втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

Неповнолітні діти, які мають право на пенсію у зв’язку із втратою годувальника, зберігають це право і в разі їх усиновлення.

Джерело: ПФУ

Передплата

Матеріали до теми


Про нарахування єдиного внеску на заробітну плату та допомогу по тимчасовій непрацездатності
ЗАПИТАННЯ Як нарахувати єдиний внесок на заробітну плату та допомогу по тимчасовій непрацездатності, якщо сукупно їх розмір не перевищує мінімальну ...
За яких умов працівники ДПС мають право здійснювати документальні чи фактичні перевірки в неробочий час або вихідні та святкові дні?
Працівники ДПС мають право здійснювати документальні (планові або позапланові; виїзні) чи фактичні перевірки протягом терміну, який визначений у направленні на ...
Роботодавець не може самовільно перенести щорічну відпустку працівника, але є винятки
ЗАПИТАННЯ Чи має право роботодавець перенести щорічну відпустку працівника, термін надання якої визначено графіком надання відпусток, на інший період без ...