Чи є правомірним примушення роботодавцем працівника до написання заяви на звільнення з роботи за угодою сторін? 


Роботодавець не має права примушувати працівника писати заяву про звільнення за угодою сторін

Відповідно до пункту 1 статті 36 Кодекс законів про працю України (далі — КЗпП) угода сторін є підставою припинення трудового договору.

Суть звільнення за угодою сторін у наявності волевиявлення працівника. Примусового звільнення за цією підставою не існує, так само як і примусової праці. Роботодавець не має права примушувати працівника писати заяву про звільнення за угодою сторін. Працівник повинен розуміти, що в разі написання власноруч такої заяви за відсутності його доброї волі, потім буде дуже важко довести в суді наявність примусу.

Читайте також: Баштецький Євген «Вихідна допомога при звільненні за пунктом 3 статті 36 КЗпП: виплачуємо чи ні?», «КАДРОВИК.UA», № 3, 2020, с. 46

ПЕРЕДПЛАТИТИ Головний кадровий журнал України

Живий журнал Електронна версія «КАДРОВИК.UA»

Якщо склалася така ситуація, що працівник власноруч написав заяву про звільнення, то потрібно дотримуватися всієї процедури щодо звільнення за пунктом 1 статті 36 КЗпП.

Одночасно наголошуємо, що дане роз’яснення не встановлює норм права, а носить інформаційний характер.