Передплати журнал

Чи застосовують РРО або ПРРО ФОП-єдинники, які здійснюють перевезення пасажирів при проведенні розрахунків з використанням квитків?


Відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) реєстратори розрахункових операцій (далі — РРО) та/або програмні РРО (далі — ПРРО) не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.

Згідно з пунктом 4 статті 9 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі — Закон № 265) РРО та/або ПРРО та розрахункові книжки (далі — РК) не застосовуються, зокрема, при продажу проїзних і перевізних документів на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю.

Статтею 39 Закону України від 5 квітня 2001 року № 2344-III «Про автомобільний транспорт» визначено, що документ для регулярних пасажирських перевезень для пасажира — квиток на проїзд в автобусі та на перевезення багажу (для пільгового проїзду — посвідчення особи встановленого зразка чи довідка, на підставі якої надається пільга), а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду — електронний квиток та документи для пільгового проїзду.

Наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 25 травня 2006 року № 503 затверджено Типові форми квитків на проїзд пасажирів і перевезення багажу на маршрутах загального користування.

Отже, фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку, які здійснюють перевезення пасажирів, у разі проведення розрахунків з використанням талонів, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю, РРО та/або ПРРО та РК не застосовують.

Джерело: Головне управління ДПС у Рівненській області

Матеріали до теми