Дані Мінрегіону про соціальні об’єкти передані у комунальну власність громад


Триває процес передачі майна з районного рівня у комунальну власність територіальних громад. Загалом по країні вже 79 % об’єктів громади готові взяти на свій баланс (прийняли відповідні рішення). Це 20 352 об’єкти з 25 274, що потребують передачі у власність територіальних громад.

Йдеться про заклади освіти, культури, охорони здоров’я та інші. Взявши на свій баланс ці об’єкти, територіальні громади отримують змогу ними управляти та утримувати їх з власного бюджету.

Лідером у передачі майна є Житомирська область, де передано 100 % об’єктів. Одні з найвищих показників передачі об’єктів мають Івано-Франківська (99 %), Сумська (98 %), Волинська, Дніпропетровська та Чернівецька (по 97 %) області.

Активно працюють також райради і територіальні громади Одеської (95 %), Запорізької, Тернопільської та Черкаської (по 94 %), Харківської (92 %), Миколаївської (91 %), Херсонської (87 %) областей.

Найнижчий показник у Луганській (52 %), Київській (56 %), Вінницькій (59 %), Закарпатській та Львівській (по 60 %) областях.

Мінрегіон продовжує моніторити ситуацію та надає необхідну підтримку ОДА до завершення передачі майна громадам.

14 січня Мінрегіон провів селекторну нараду з регіонами, за результатами якої облдержадміністраціям доручено посилити роботу з вирішення питань передачі громадам майна, щоб завершити цей процес до кінця січня 2021 року. ОДА також мають щотижнево інформувати Мінрегіон про хід передачі майна.

 Нагадуємо, експерти Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) підготували роз’яснення щодо передачі майна зі спільної комунальної власності.

Також експерти Офісу підтримки реформи з децентралізації при Мінрегіоні підготували відповіді на запитання щодо передачі об’єктів цивільних прав зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст району у власність територіальної громади, територія якої затверджена Кабінетом Міністрів України.

Матеріали до теми


Заброньовані особи: їх відрядження за кордон в умовах воєнного стану
Ця категорія зазначена в статті 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, а також у пункті 26 Постанови Кабінету ...
Держпраці розробила проєкт розслідування нещасних випадків внаслідок воєнних дій
Державною службою України з питань праці розроблено та надіслано на погодження до Міністерства економіки України проєкт постанови Кабінету Міністрів України ...
Безвісти зниклий мобілізований працівник та виплата середнього заробітку
Відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України, на час виконання державних або громадських обов’язків, якщо за чинним законодавством ...