Реєструйся

Депутати внесли зміни до законодавства щодо відпусток для батьків інвалідів


Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» щодо удосконалення окремих положень соціальної політики (законопроект № 1539).

Законодавчим актом встановлено:

  • щорічну додаткову оплачувану відпустку тривалістю 10 календарних днів для догляду за інвалідом з дитинства І групи підгрупи А;
  • відпустку без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною-інвалідом підгрупи А, якій виповнилося шість та більше років, вісімнадцятирічного віку.

Відповідні зміни внесено до статей 83 та 182-1 КЗпП України та статей 4, 5 і 19 Закону «Про відпустки».

Законом із статті 179 КЗпП України та статті 18 Закону «Про відпустки» виключено положення про те, що за особами, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною і працюють на умовах неповного робочого часу, зберігається право на допомогу до досягнення дитиною трирічного віку.

Законом врегульовано питання продовження виплати допомоги на дитину до досягнення нею трирічного віку особам, яким призначена допомога при народженні першої дитини та виплата її проводиться протягом 24 місяців.

Зміни внесено до Закону «Про державну допомогу сім’ям з дітьми».