...
Реєструйся

Держпраці інформує, для кого випадок інфікування коронавірусною інфекцією є професійним захворюванням


Держпраці інформує, для кого випадок інфікування коронавірусною інфекцією є професійним захворюванням:

  • для медичних та інших працівників, що виконують професійні обов’язки в умовах підвищеного ризику зараження збудниками інфекційних хвороб;
  • для працівників, які надають медичну допомогу хворим на інфекційні захворювання;
  • для працівників, котрі проводять роботу з живими збудниками та в осередках інфекційних хвороб, а також проводять дезінфекційні заходи тощо.

Водночас територіальний орган Державної служби України з питань праці повторно роз’яснює покроковий порядок встановлення зв’язку захворювання з умовами праці.

Заклад охорони здоров’я, що встановив діагноз, зобов’язаний негайно повідомити територіальний орган Держпраці України, ФССУ, установу, де працює потерпілий.

 Роботодавець зобов’язаний упродовж двох годин з моменту отримання повідомлення від медичної установи, інформувати про це територіальний орган Держпраці, ФССУ, тощо.

Роботодавець не пізніше наступного робочого дня після отримання повідомлення про факт захворювання на корона вірусну хворобу працівника утворює комісію з розслідування. Розслідування випадку захворювання проводиться упродовж п’яти робочих днів з дня утворення комісії (15 робочих днів у разі спеціального розслідування).

Комісія (або спеціальна комісія) ухвалює рішення щодо пов’язаності випадку з виробництвом.

Комісія складає акт за формою Н-1, який надсилається роботодавцем потерпілому за результатами розслідування.

Працівник, який отримав акт за формою Н-1, має право на оплату витрат на медичну допомогу, проведення медичної, профілактичної та соціальної реабілітації, а також страхових виплат.

Матеріали до теми


Періодичність психіатричних оглядів залежатиме від виду діяльності працівників
Деякі категорії осіб для виконання окремих видів діяльності мають періодично (кожні 12 місяців) проходити психіатричний огляд. Це часом ускладнює виконання ...