Зміст журналу «Довідник кадровика» № 4 — 2016


Шановні читачі!

У цьому номері журналу відкриваємо нову рубрику — «Кадротека». Ви дізнаєтеся, як правильно оформити накази про прийняття на роботу, переведення на іншу роботу, переміщення на інше робоче місце, надання відпустки, відрядження, заохочення працівника за успіхи в роботі, притягнення до дисциплінарної відповідальності, звільнення та ін. Розпочнемо з наказів про прийняття та звільнення сезонних працівників. Під час формулювання текстів кадрових документів у працівників кадрової служби часто виникають запитання: писати «обіймати посаду» чи «займати посаду», «вільна вакансія» чи «вільне робоче місце», «звільнений із займаної посади» чи «звільнений з посади», «згідно до» чи «згідно з». Відповіді на ці запитання — у матеріалі рубрики «Ділова мова».

У журналі продовжуємо публікувати цикл матеріалів на тему «Оформлення організаційно-розпорядчих документів згідно з новими правилами». Цього разу розглянемо особливості складання та оформлення колективного договору, правил внутрішнього трудового розпорядку, інструкції з діловодства, номенклатури справ юридичної особи.

Пропонуємо до вашої уваги інтерв’ю з Олександром Макухою, начальником відділу кадрової роботи апарату Сумської обласної державної адміністрації, володарем звання «Кадровик року’2014» про подання до органів ДФСУ декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру та їх зберігання (у вкладенні до журналу «Довідник кадровика» — «Кадри. Проекти і перспективи»).

Продовжуємо ознайомлюватися з новаціями проекту Трудового кодексу України. У цьому номері журналу наш постійний автор Микола Бойко розглядає норми проекту ТКУ щодо форми і видів трудового договору, трудової функції працівника та встановлення випробування під час прийняття на роботу.

Сподіваємося, наші матеріали допоможуть оперативно вирішити кадрові питання. Пишіть, телефонуйте, пропонуйте матеріали, які вам цікаво буде прочитати на сторінках журналу.

За доброю традицією, започаткованою редакцією журналу «Довідник кадровика», 27 квітня святкуватимемо День кадровика. Тож зі святом вас, дорогі кадровики! Бажаємо міцного здоров’я, родинного затишку та успіхів на кадровій ниві!

 

З глибокою повагою,
головний редактор
Ольга Харечко

_________________________________________________________

У № 4 «КАДРИ. Проекти і перспективи» (щомісячного вкладення до журналу “Довідник кадровика”): 

ПРОЕКТ ТРУДОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ

Микола Бойко
Коментар до Книги другої проекту Трудового кодексу України

Форма і строк трудового договору, його види. Трудова функція працівника. Випробування при прийомі на роботу Автор аналізує статті проекту Трудового кодексу України, що стосуються виду та форми трудового договору, трудової функції працівника та особливостей випробування при прийомі на роботу

ІНТЕРВ’Ю З ПРАКТИКОМ

Олександр Макуха
Подання та зберігання в органи ДФСУ декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

Що робити тим, хто не встиг подати декларацію про доходи до 1 квітня? З яких причин і хто має правоподавати цей документ пізніше? Коли запрацює система подання та оприлюднення декларацій?

Детально про вкладення »»

Погортати вкладення »»

_________________________________________________________

ЗМІСТ журналу “ДОВІДНИК КАДРОВИКА” №4, 2016

Погортати №1, 2016 журналу

МОНІТОРИНГ ЗАКОНОДАВСТВА

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА

Тетяна Безрук
Використання службових повноважень посадовими особами органів державної влади та місцевого самоврядування: антикорупційні обмеження

Які заборони та обмеження, що стосуються поведінки державних службовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування, встановлені антикорупційним законодавством? У чому полягають обмеження щодо використання службових повноважень? Яка відповідальність передбачена за порушення цих обмежень? Які заходи застосовуються для усунення наслідків порушення обмежень за використання службових повноважень?

ПРАКТИКА КАДРОВИКА

Ольга Хамайдюк
Кадрове діловодство у фізичної особи – підприємця

Яку кадрову документацію має вести фізична особа – підприємець? Чи має право підприємець заповнювати титульний аркуш трудової книжки працівника, вести трудову книжку на самого себе? Яку відповідальність несе підприємець за порушення вимог трудового законодавства?

КОМЕНТАР ЗАКОНОДАВСТВА

Олександр Савенко, Микола Постернак
Розраховуємо страхові виплати за листком непрацездатності. Проблемні питання

Як визначити розмір допомоги по вагітності та пологах працівниці, яка отримує заробітну плату в розмірі менше мінімального; знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку? Як розрахувати розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності, якщо страховий стаж працівника протягом 12 календарних місяців перед настанням страхового випадку становить менше шести місяців?

АКТУАЛЬНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

Тетяна Безрук
Оформлення трудової книжки сільського, селищного, міського голови в разі обрання на посаду вдруге

Як і на який термін обирають сільського, селищного, міського голову? Чи потрібно вносити запис про обрання в трудову книжку голови, обраного на посаду вдруге? Чи повинен голова складати Присягу при кожному повторному обранні на посаду?

ДІЛОВА МОВА

Анна Свиридюк
Пишемо грамотно

Під час написання різних документів кадровик може припускатися помилок. У статті розкрито типові помилки для подальшої їх мінімізації. Ви дізнаєтеся, чи можна писати «вільна вакансія»? Як правильно: «обіймати» або «займати посаду»? Чому потрібно писати «згідно з» і «відповідно до»?

СУДОВА ПРАКТИКА

Лариса Сидорова
Звільнення одинокої матері з ініціативи власника

Розглядається приклад із судової практики: звільнення працівниці – одинокій матері з ініціативи роботодавця, а саме – у зв’язку зі скороченням штату. Чи правомірним є таке звільнення? Як саме працівниця може обґрунтувати незаконність таких дій? Усі нюанси пропонуємо розглянути на підставі Постанови колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ

ДІЛОВОДСТВО

Олена Загорецька
Оформлення організаційно-розпорядчих документів згідно з новими правилами. Колективний договір. Правила внутрішнього трудового розпорядку. Інструкція з діловодства. Номенклатура справ юридичної особи

Продовжуємо ознайомлюватися з найбільш поширеними видами організаційних документів, особливостями їх складання та оформлення. Це такі документи: колективний договір (ким затверджується? Який термін дії?), Правила внутрішнього трудового розпорядку (хто готує?), Інструкція з діловодства (хто візує?), Номенклатура справ юридичної особи (ким затверджується?)

Юлія Юзова
Правильне оформлення кадрових документів: уникаємо типових помилок. Посадові та робочі інструкції

Хто і на підставі яких документів розробляє посадові (робочі) інструкції? З яких розділів повинна складатися посадова (робоча) інструкція? За якими критеріями аналізують посадові (робочі) інструкції, що діють на підприємстві? Також до вашої уваги надаємо зразок типової посадової інструкції, яка буде потрібна в подальшій роботі

ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ

  • Звільнення або переведення працівника, який потребує більш легкій праці за станом здоров’я
  • Підстави для розірвання строкового трудового договору
  • Якщо переможець конкурсу відмовляється від складання Присяги, прийняти його на посаду в органи місцевого самоврядування не можна
  • Заступник селищного голови не може бути одночасно депутатом
  • Обов’язки секретаря ради на час «декретної» відпустки
  • Якщо після закінчення двох років перебування на посаді доцента вчене звання не присвоєно, який посадовий оклад встановлюється таким особам?
  • Чи належить посада «помічник директора» до педагогічних посад?

ПРАВОВА ІНФОРМАЦІЯ

  • Наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про внесення змін до Положення про порядок проведення атестації лікарів» від 2 жовтня 2015 року № 650

КАДРОТЕКА

  • Зразок наказу про прийняття на сезонну роботу
  • Зразок наказу про звільнення сезонного працівника до закінчення терміну трудового договору

КАЛЕНДАР-ПІДКАЗКА