...
Реєструйся

До 1 грудня потрібно подати заяву з переліком працівників, які підлягають медогляду


Щорічно за заявкою роботодавця (його представника), за участю представника первинної профспілкової організації або уповноваженої працівниками особи, визначаються категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду та складається Акт визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду.

Читайте також: Особиста медична книжка працівника: правила для працівника і роботодавця

Якщо на вашому підприємстві є працівники, які підлягають періодичним медоглядам, то до 1 грудня поточного року вам потрібно подати заявку до Держпраці для визначення категорій працівників, які підлягають такому медогляду. Цього року 29 листопада — останній день подання такої заявки.

Для складання Акта визначення категорії працівників, відповідно до п. 3.1 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженому наказом МОЗ від 21 травня 2007 року № 246 (далі — Порядок № 246), до територіального управління Держпраці роботодавцем разом з заявкою надаються лабораторні дослідження умов праці з визначенням шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу на конкретних робочих місцях працівників у відповідності до гігієнічної класифікації праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості і напруженості трудового процесу. Дослідження виробничих факторів мають бути проведені лабораторією, атестованою на право проведення таких робіт.

Читайте також: Медогляди працівників: види та підстави для проведення

Додатково до заяви додаються наступні матеріали:

  • витяг зі штатного розкладу підприємства чи установи із зазначенням назви цеху (дільниці), відділу, підрозділу та ін., професії (посади) за ДК 003:2010 та кількості працівників за цією професією;
  • відомості про загальну кількість працюючих станом на дату надання заяви, у т. ч. жінок та осіб до 21 року;
  • перелік працівників, які виконують небезпечні роботи, що перелічені в Переліку робіт, для виконання яких є обов’язковим попередній (періодичні) медичний огляд працівників (додаток 5 до Порядку № 246).

Фахівцями гігієни праці разом з роботодавцем та за участю представника первинної профспілкової організації або уповноваженої працівниками особи складається Акт визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду. На підставі складеного Акта роботодавець складає протягом місяця у чотирьох примірниках поіменні списки працівників, які підлягають періодичним медичним оглядам.

Працівник приховав інвалідність: наслідки для роботодавця — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Далі працівники підлягають медичному огляду в закладі охорони здоров’я, в якому створена комісія, до складу якої входять лікарі, що пройшли підготовку з професійної патології.

Роботодавець відповідає за своєчасну та організовану явку працівників на медичні огляди і обстеження та повинен відсторонити від роботи працівників, які не пройшли в установлений термін медичні огляди. Він має право в установленому законодавством порядку притягнути працівника, який ухиляється від проходження обов’язкового медичного огляду, до дисциплінарної відповідальності, та відсторонити його від роботи без збереження заробітної плати.

Джерело: Управління Держпраці


Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»

Модуль 1. Особова картка форми № П-2: правила заповнення
Модуль 2. Особова справа: нормативне регулювання та стала практика.

Кожен учасник отримує:

  • 3 відео
  • 1 презентацію у форматі PDF
  • 1 письмову консультацію експерта

тел.: 0 (800) 219-977067-317-5886
Е-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Матеріали до теми


Щодо продовження трудових відносин із працівником зі статусом біженця за кордоном
Законодавством про працю не передбачено обов’язку працівника повідомляти роботодавця про своє місцезнаходження та отримання статусу біженця або визнання його особою, ...
Проведення атестації робочих місць за умовами праці під час воєнного стану
Атестація може проводитись і є обов’язковою для робочих місць із наявними шкідливими виробничими факторами. Проте відповідно до пункту 3.4 Методичних ...
Чи має право працівник, щодо якого вчинявся мобінг, на компенсацію
Працівник має право на компенсацію роботодавцем витрат на лікування та моральної шкоди, якщо факт мобінгу підтверджено судовим рішенням, що набрало ...