Реєструйся

Додаткова відпустка для опікуна: чи може роботодавець відмовити?


СИТУАЦІЯ

Працівник є опікуном дитини, але роботодавцю не було надано підтверджувальних документів. Чи має право роботодавець відмовити такому працівникові у наданні додаткової відпустки?

 

КОМЕНТАР

Відповідно до вимог статті 19 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» одному з батьків, які усиновили дитину, а також особі, яка взяла під опіку дитину, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів.

Конкретного переліку документів, що підтверджують статус працівниці як опікуна дитини для реалізації права на додаткову оплачувану відпустку, законодавчо не встановлено.

Відеокурс «Відпустки працівникам, які мають дітей»

Для використання права на соціальну відпустку радимо працівниці надати роботодавцю:

  • свідоцтво про народження дитини;
  • копію рішення про опіку або усиновлення;
  • якщо працівниця одружена — довідку з місця роботи чоловіка про те, що цю відпустку за відповідний календарний рік не використано.

У разі ненадання документів, роботодавець має право відмовити працівникові у наданні додаткової оплачуваної відпустки.

Джерело: Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Плакати та шпаргалки для роботи відповідального за ведення військового обліку на підприємстві

Матеріали до теми


Коли і як жінка може працювати під час відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку
СИТУАЦІЯ До Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці звернувся роботодавець з таким питанням: працівниця підприємства пані Олена ...
Графік відпусток має бути на підприємстві незалежно від чисельності працівників: інспекція Держпраці
Cкладання графіка відпусток встановлено для всіх роботодавців, незалежно від чисельності працівників, — Закон України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР ...