Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

ДПС порадила працюючим ФОП самостійно контролювати сплату ЄСВ їх роботодавцями

Дата публікації: 30.04.2021

Із 1 січня 2021 року ФОП, які є одночасно найманими працівниками, звільняють від сплати ЄСВ за себе, оскільки страхові внески за них уже сплачує роботодавець. Про це нагадують в ГУ ДПС у Івано-Франківській області.

Звільнення від сплати ЄСВ працює для усіх підприємців, незалежно від того, на якій системі оподаткування вони перебувають. Проте ним не можуть скористатися ті, хто працевлаштовані як сумісники.

Роботодавець повинен сплачувати ЄСВ не менше за законодавчо встановлений мінімальний рівень страхового внеску. Тому ФОП, які є працівниками, треба пересвідчитись, що роботодавець не лише нараховує за них ЄСВ, а й сплачує його та не має боргів із ЄСВ.

У випадку несплати роботодавцем ЄСВ зобов’язання зі його сплати лягатимуть на підприємця, як і штрафні санкції у випадку недоїмки.

Перевірити нарахування та сплату роботодавцем ЄСВ із зарплати найманий працівник може, звернувшись особисто до органу ПФУ чи через портал ПФУ (безкоштовно отримати довідку про застраховану особу за формами ОK-5 чи OK-7). Такий контроль радять здійснювати щомісяця.

Звернуть увагу, в ДПС чомусь не пригадали, що із 2021 року роботодавці звітують із ЄСВ у складі об’єднаної звітності, котру подають щоквартально. Тож тепер перевіряти щомісяця сплату ЄСВ не вдасться. Приміром, відомості про нарахований та сплачений ЄСВ за І квартал 2021 року потраплять до Реєстру застрахованих осіб лише наприкінці травня, а за ІІ квартал - наприкінці серпня.

Водночас ФОП або особи, які провадять незалежну професійну діяльність, не повідомляють ДПС про факт сплати за них ЄСВ роботодавцем.

За бажанням ФОП, який є найманим працівником, може продовжувати сплачувати за себе ЄСВ. Таким чином будуть збільшені страхові внески до ПФУ, від загальної суми яких згодом йому й розраховуватимуть пенсійні виплати.