...
Реєструйся

Директорів шкіл відбиратимуть за новим порядком


Рішення і оголошення про проведення конкурсного відбору публікуються у місцевих ЗМІ або на офіційному веб-сайті органу, що призначає директора, і сайті школи

Кабмін постановою від 13 жовтня 2015 року № 827 затвердив Порядок призначення на посаду керівників загальноосвітніх навчальних закладів державної форми власності.

У документі наголошується, що директором школи може бути особа, яка:

– є громадянином України,
– вільно володіє державною мовою,
– має вищу педагогічну освіту на рівні спеціаліста або магістра,
– стаж педагогічної роботи не менше 3 років,
– високі моральні якості і стан здоров’я, що дозволяє виконувати професійні обов’язки.

Директора призначає МОН, інші центральні органи виконавчої влади, до сфери управління яких належать навчальні заклади. Призначення здійснюється за результатами конкурсного відбору шляхом укладення контракту.

Підставою для проведення конкурсного відбору є рішення органу, який призначає керівника навчального закладу. Рішення і оголошення про проведення конкурсного відбору публікуються у місцевих ЗМІ або на офіційному веб-сайті органу, що призначає директора, і школи (у разі наявності такого сайту) не пізніше, ніж за місяць до початку відбору.

Термін подачі документів для участі в конкурсі не може становити менше 20 та більше 30 календарних днів з дня опублікування оголошення про проведення відбору.

Для проведення конкурсного відбору орган, що призначає директора, утворює конкурсну комісію. До складу такої комісії входять представники засновника, педагогічного колективу, громадського об’єднання батьків учнів (вихованців) освітнього закладу, а також органу місцевого самоврядування та громадського об’єднання керівників навчальних закладів відповідної адміністративно-територіальної одиниці. До участі в роботі комісії з правом дорадчого голосу можуть бути залучені представники інших громадських об’єднань та експерти у сфері загальної середньої освіти.

Конкурсний відбір передбачає:

1) подання претендентом документів, що підтверджують відповідність кваліфікаційним вимогам;

2) подання претендентом мотиваційного листа та перспективного плану розвитку навчального закладу та проведення ним відкритої публічної презентації;

3) вивчення конкурсною комісією поданих документів, мотиваційного листа та перспективного плану розвитку навчального закладу.

Результати конкурсного відбору публікуються у місцевих ЗМІ або на офіційному веб-сайті органу, що призначає директора, і школи (у разі наявності такого сайту).

За матеріалами ЛІГА:ЗАКОН